SDE

Ректор Дрогобицької семінарії відсвяткував 55-літній ювілей

24 лютого 2009
Друк E-mail
23 лютого у Дрогобицькій Духовній семінарії відбулись святкування 55-літнього ювілею ректора митр. прот. Мирона Бендика. Торжество розпочалось молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив владика Юліян (Вороновський) у співслужінні владики Ярослава (Приріза), викладачів семінарії та випускників 2005 року. Після закінчення молебню преосвященніший Ярослав поділився спогадами про ювіляра, якого він знає ще з часів підпілля: "Я пригадую собі ці прекрасні вечори, коли після Літургії, немов та перша Церква, ми збирались на трапезу, а після неї о. Мирон провадив змістовні лекції з катехизму". Відтак архиєрей розповів, як на початку 90-х років о. Мирон з благословення покійного митрополита Володимира Стернюка організував у Дрогобичі курси для майбутніх священнослужителів, які стали наріжним каменем для заснування сьогоднішньої Дрогобицької Духовної семінарії блаженних Віталія, Якима і Северіяна. Завершуючи привітання, преосвященніший Ярослав побажав отцю-ювіляру, щоб книга його життя й надалі наповнювалась добрими ділами, а Господь допомагав давати свідчення праведного життя. Після торжественного многоліття владика Ярослав від імені Блаженнішого Любомира (Гузара) вручив о. Мирону Бендику подячну грамоту за вагомий вклад у розвиток церковного життя УГКЦ.


Відтак урочистості продовжились чином освячення відреставрованого навчального корпусу семінарії. Після завершення чину владики подарували Дрогобицькій Духовній семінарії набір літургійного посуду: чашу та дискос. Владика Юліян (Вороновський) склав подяку отцю-ювіляру за працю над відбудовою та реставрацією навчального корпусу семінарії. Патріарші подячні грамоти за значний вклад у розвиток Дрогобицької Духовної семінарії з рук архиєрея отримали о. віце-ректор Григорій Комар та префект бр. Василь Чава.

Святкування продовжились в актовому залі, де відбувся концерт семінарійного хору "Оранта". Рівно ж віце-ректор о. Григорій Комар презентував "Молитовник семінариста", над видавництвом якого працювало семінарійне молитовне братство Введення у храм Пресвятої Богородиці. Отець Олег Чупа, випускник семінарії, розповів про те, як розпочиналась праця над цим молитовником, і побажав, щоб його вихід у світ став успішним початком видавничої діяльності Дрогобицької семінарії. З привітальним словом до отця-ювіляра від імені випускників семінарії звернувся о. Тарас Рисей, капелан Самбірської міської лікарні. Отець Тарас зазначив, що о. Мирон є духовним батьком для усіх питомців семінарії.

Святковий вечір-концерт завершився словом отця Мирона Бендика. Ювіляр склав подяку архиєреям за те, що завітали до Дрогобицької семінарії, взявши участь у святкуваннях та освяченні корпусу семінарії. Також ректор звернувся до студентів семінарії, зазначивши, що сьогодні вони мають усі необхідні умови для належної священичої формації. "Такі переваги, - зауважив о. Мирон Бендик, - ставлять перед майбутнім священиком більші вимоги та відповідальність".

Фотохроніка:


 

Теми: семінарія

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори