SDE

Виставка робіт «Великдень очима дитини»

27 квітня 2009
Друк E-mail
У Єпархіальному музеї м.Трускавця 17 квітня 2009 року відкрилась святкова виставка робіт «Великдень очима дитини» із колекції Сихівської дитячої школи народних мистецтв (м. Львів). Також на виставці експонуються вишивані роботи із доробку львів’янки Люби Кунти. Представлені зразки носять сакральний харктер.Дитяча школа народних мистецтв була заснована одночасно з відродженням Української держави у 1991-му році. Багато випускників школи стали студентами художніх закладів. Педагоги ДШНМ - відомі художники, більшість з яких є членами Національноі спілки художників та Національної спілки дизайнерів України. Виховуючи художньо-естетичні смаки юних митців, такі викладачі, як Галина Вихованська (директор школи), Тетяна Коломийчук, Лілея Квасниця, Надія Каплиш, Богдан Гнилюк, Володимир Шимаюн, Ігор Баран, Ігор Заболоцький, Марія Янко та інші доносять до серця дитини унікальний спадок української та світової культури. Творчий колектив школи прагне, щоб чисті серцем і помислами, сповнені високих ідеалів та прагнень, юні митці могли з гордістю усвідомлювати себе гідними громадянами України, представляючи в майбутньому вітчизняне мистецтво у світі.

На виставці представлені роботи учнів віком від одинадцяти до п’ятнадцяти  років. Діти навчаються малювати  під керівництвом методиста Лілеї Квасниці на художньо-ужитковому відділі сакрального відділення. «Цією виставкою ми хочемо показати, яким є духовний світ наших дітей, як вони бачать культуру, традиції нашого народу і як уміють це передати живописом», - зазначає у своїй розмові пані Лілея. Метою виставки є  відродити українські народні традиції серед дітей, а також  сприяти естетичному, художньому розвитку дитини, поліпшенню духовного стану через залучення їх до мистецтва. Багатством фантазії, витонченістю, гамою візерунків, гармонією яскравих кольорів вирізняються роботи учнів. У них можна побачити відображення дитячого сприйняття нашого життя.

Духовний світ очима дитини досить яскравий та оригінальний. Інколи вражає, як дитина на аркуші паперу зображає оточуючий світ. Нам, дорослим, варто повчитися у дітей щирості та безпосередньості. Кожна дитяча художня робота зазвичай легка, світла й справді унікальна своєю несхожістю. Дитина передає те, що бачить, а бачить вона життя. Можливо, ці роботи ще не такі досконалі, але вони випромінюють щирість, любов і святковість. Тож не дивно, що виставка має велику популярність серед дітей, які активно відвідують музей. Подивляють дитячому таланту дорослі відвідувачі, які відпочивають у курортному містечку.

Тарас ШАФРАН,
директор Єпархіального музею

Теми: Єпархіальний музей

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори