SDE

Завершилася піша проща Самбір – Зарваниця, участь в якій взяло 290 прочан [фото]

18 серпня 2009
Друк E-mail
У неділю 16 серпня завершилася 10-денна  піша проща від  Самбора до Зарваниці. 290 прочан прийшли до святого місця, аби разом просити у Богородиці ласк для українського народу. Цьогорічна  проща є традиційною щорічною та четвертою поспіль прощею від Самбора до Зарваниці. Паломництво присвячене, як звично проблемі заробітчанства та залежності від алкоголю.

Прочани просять у Господа, аби українські сім’ї об’єднались, моляться за українців-заробітчан розсіяних по цілому світу, просять у Господа уздоровлення для залежних від алкоголю, наркотиків. Цього року паломники молились також за добрі священичі покликання.

За  десять днів прочани пішки подолали майже 250 км, пройшли містами та селами трьох областей (Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської). Кожного дня вони долали відстань приблизно у 30 км. А із 180 паломників, які вийшли з Самбора, їх аж 290 прийшло до Зарваниці. Таким чином цьогорічна проща стала найчисельнішою за усі роки.

Серед прочан було багато заробітчан і тих, хто раніше розділив гірку долю заробітчанства, заробітчанських родин. Вік прочан розтягнувся від 7 до 78 років.

На  шостий день паломництва у Калуші Івано-Франківської області на паломників чекав духовний концерт за участю відомого співака Тараса Курчика (автора гімну на честь приїзду папи Івана Павла ІІ на Україну) та молодої співачки Оксани Винницької із Дрогобиччини Львівської області. Варто додати, що мати Тараса Курчика, п. Юстина, уже традиційно є паломником цієї прощі. А Оксана Винницька надзвичайно талановита поетеса та співачка, яка є незрячою, також не вперше є прочанкою від Самбора до Зарваниці.

У дорозі на паломників чекало справжнє чудо. Їх привітав правлячий Архиєрей Івано-Франківської Єпархії УГКЦ Кир Володимир Війтишин. У цей день прочани могли прийняти Св. Тайну Єлеопомазання. А на обід для них наче у Євангельські часи сталося чудо помноження хліба і риби. Адже прочани знали, що у цей день вони поститимуть і не будуть обідати. Тимчасом за участю владики відбулось дійство, що представляло згадану Євангельську сцену. І паломники могли відчути себе справжніми учнями Ісуса та наситились тією несподіваною трапезою.

У кожному населеному пункті, через  який проходили прочани їх зустрічали дуже привітно та щиро. Багато людей приєднувалось до паломництва. Слід додати, що кожного року проща проходить іншим маршрутом.

У Зарваниці прочани посвятили  таблицю та місце на якому у 2010 році буде встановлено пам’ятник  українським заробітчанам.

Цьогорічну  прощу організовували традиційно Благодійний  Фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ», а також новостворений Пасторально-Місійний Відділ УГКЦ.
 

Мар’яна Коркуна
Благодійний Фонд «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ»

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

banner

Архів
^ Догори