SDE

Хресним ходом вулицями Дрогобича завершиться проща місцями блаженного Северина Бараника

16 вересня 2009
Друк E-mail
У суботу, 26 вересня розпочнеться проща місцями блаженного Северина Бараника, якому виповнюється 120 років. З цієї нагоди із благословення Преосвященного єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Юліяна Вороновського та за сприяння Преосвященнійшого єпископа Сокальсько-Жовківського Михайла і високо преподобного ієромонаха Йоанікія Чверенчука, протоігумена провінції ЧСВВ організовується проща «Слідами блаженного Северина».
Про це 15 вересня, повідомила Західна інформаційна корпорація.

Розпочнеться проща відправою утрені у місті народження блаженного Северина в Угневі,  відслужиться Архієрейська Служба Божа, а о 12.00  відправлять панахиду на місцевому цвинтарі за батьками блаженного. Пополудню  пройде акафіст до дрогобицьких мучеників, о 15.00 – водосвяття на джерелі Жовківського монастиря, де служив блаженний. А згодом  відправиться велика Вечірня.

У неділю, 27 вересня у Дрогобичі (місце служіння та мученицької смерті блаженного)  відбудеться хресний хід вулицями міста.  Потім шлях проляже до місця служіння  – кафедрального собору Пресвятої Трійці, звідси люди пройдуть до пам’ятного знака на місці  мученицької смерті, помоляться   на цвинтарі на вулиці Грушевського (місці поховання у братській могилі), відтак відвідають храм,  який носить його ім’я на вулиці Є.Коновальця.
 
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії 

Довідка
 
Блаженний свщмч. Северин Бараник (ЧСВВ) народився 18 липня 1889 р.
24 вересня 1904 р. вступив до Чину Святого Василія Великого в Крехові і 16 травня 1907 р. склав свої перші чернечі обіти, а 21 вересня 1910 р. — схиму (вічні обіти). Єрейські свячення прийняв 14 лютого 1915 р. У 1932 р. його призначили ігуменом монастиря оо. Василіян та парохом церкви Святої Трійці в Дрогобичі.
26 червня 1941 р. заарештований НКВС і ув’язнений в Дрогобицькій тюрмі. З того часу священика ніхто живим не бачив.
Після відступу більшовиків люди знайшли спотворене тортурами тіло отця на території в’язниці. Місце поховання блаженного остаточно невідоме, проте численні свідчення вказують на те, що священика поховали разом з іншими у спільній «братській» могилі на цвинтарі на вулиці М. Грушевського у Дрогобичі.

Теми: Дрогобицький деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори