SDE

В одному з найбільших храмів УГКЦ відслужено першу Святу Літургію [фото]

16 жовтня 2009
Друк E-mail
14 жовтня на празник Покрова Пресвятої Богородиці відбулось святкування 20-літнього ювілею виходу УГКЦ з підпілля у м. Самборі. З цієї нагоди було відслужено першу Святу Літургію у Соборі Покрова Пресвятої Богородиці, який на даний момент перебуває на завершальній стадії будівництва. Архиєрейську Літургію очолив владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Київської архієпархії та Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Йому співслужили владика Юліян (Вороновський), правлячий архиєрей Самбірсько-Дрогобицької єпархії, та владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник. У Святій Літургії взяли участь понад 40 священиків. Зокрема були присутні священики, які були безпосередніми учасниками подій двядцятирічної давності: єромонах Микола Куць (ЧНІ), митр. прот. Мирон Бендик, єромонах Петро Баран, єромонах Петро Мірчук, а також священики, які у той час навчались у підпільній семінарії, що існувала у Самборі.

"Сьогодні у стінах цього величного храму, що є символом і свідком відродження нашої Церкви на рідних землях, ми дякуємо Богові за дар свободи для нашої Церкви, що її вона отримала 20 років назад," - з такми словами звернувся вірних владика Богдан. Архиєрей пригадав поіменно тих архиєреїв та священноєреїв, які було у витоків відроження УГКЦ на Самбірщині. "Сьогодні схиляємо голову перед ними, тут присутніми як і перед сотнями і тисячами наших священиків, ченців і черниць, боголюбивих мирян – чоловіків, жінок, молодих людей, а навіть дітей, які у важкі часи переслідувань не захиталися у вірі," - зазначив владика. Відтак архиєрей торкнувся сучасних проблем українського суспільства, яке у часи економічної кризи стоїть перед спокусою зневіри та знеохочення. "Святі і праведники не піддалися знеохоті, навіть тоді, коли все навколо по-людськи виглядало безнадійним. Ми не самі, бо з нами Бог, бо з нами наша Небесна Ненька, Пречиста Богородиця!"

Після завершення Літургії владика Ярослав склав подяку священикам, які розпочинали та продовжують будівництво Свято-Покровського Собору. Зокрема патріаршу грамоту вручено о. Миколаю Куцю, за якого було розпочато будівництво. Патріаршу грамоту за вагомий вклад у духовне відродження УГКЦ отримав також о. Мирон Бендик, ректор Дрогобицької Семінарії. Відтак владика подякував прот. Володимиру Коркуні, котрий гідно продовжує працю попередників. Як зазначив згодом о. Володимир, до будівництва Свято-Покровського Собору долучились тисячі жертводавців. На даний час у Соборі тривають внутрішні роботи. Загальна площа приміщення храму понад 3000 кв. м. Собор вважається одним з найбільших за площею серед храмів УГКЦ.
 
Відтак відслужено панахиду за усіма тими, хто віддав своє життя за Христа та сприяв духовному відродженню УГКЦ. Святкування завершились чином водосвяття та урочистим процесійним ходом.
 
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ:


 

Теми: Юліан (Вороновський), Ярослав (Приріз), Самбірський деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори