У Трускавці понад 15 тисяч вірних молились перед Глинянською чудотворною іконою

01 березня 2010
Друк
24 лютого до м. Трускавець за підтримки благодійного фонду "Трускавчани" прибула Чудотворна ікона Розп’яття Ісуса Христа з Глинян. Тисячі вірних з довколишніх міст та сіл прибули до Трускавця, щоб прикластись до святині та випросити у Господа щедрих благодатей. Як повідомив о. Василь Нестер, голова Єпархіальної комісії у справах родини, ікона пробуде у м. Трускавці до 2 березня. Впродовж 7 днів ікона була присутня у трьох храмах Трускавця: Покрова Пресвятої Богородиці, св. Миколая та св. пророка Іллі. За попередніми оцінками священнослужителів лише у храмі св. Миколая Чудотворця до ікони прийшли помолитись понад 10 тисяч вірних.

Чудотворна ікона також відвідає с. Монастирок Лішнянський, с. Лішня, а відтак її буде перевезено до м. Дрогобича до храму блаженних Віталія, Якима та Северина, мучеників Дрогобицьких. Звідси ікону перенесуть до катедрального собору Пресвятої Трійці.

Довідка

6 січня 1936р. у Надвечір’я Різдва Христового, троє семирічних дівчаток – Ізабелла Новак, Ярослава Паньків та Богдана Маркевич, - які бавилися на церковнім подвір’ї, зауважили дивне сяйво, яке променіло крізь вікна храму. Діти подумали, що це пожежа зайнялась у старенькій церковці, і притьмом переляканими побігли по паламаря Івана Ціслецінського, який мав ключі від церкви. Тремтячими руками чоловік відкрив храм, а коли глянув на запрестольний образ, - заплакав і почав молитися. Чорне тло Розп’яття увесь час змінювалося райдугою, світло рухалося по ньому то знизу вверх.

Самовідновлення образу засвідчили дві духовні комісії, які прибули у Глиняни після звернення настоятеля храму о. Володимира Левицького. Одна комісія була із Кракова, друга – зі Львова. Збереглися тексти протоколів опитування свідків та обстеження запрестольного образу Розп’яття від 11 червня 1936 року. Обидві комісії засвідчили, що оновлення ікони Розп’яття – справа не людських рук, але Божої сили.  Відомості про відновлений образ були передані до Риму. Святіший Отець Папа Пій XI коронував образ “Розп’яття” і надав церкві право проведення п’яти відпустів на рік.

Впродовж 1936-1939 рр. було задокументовано близько 3000 зцілень біля Глинянської чудотворної ікони Розп'яття Христового.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Трускавецький деканат, Лішнянський деканат, Дрогобицький деканат

Інші публікації за темою