SDE

У Єпархіальному музеї м. Трускавця відкрилась виставка «Дитячі великодні фантазії»

30 березня 2010
Друк E-mail
У Єпархіальному музеї м.Трускавця 30 березня 2010 року відкрилась святкова виставка робіт «Великдень очима дитини» із колекції Сихівської дитячої школи народних мистецтв (м. Львів).В 1991 році на Україні була відкрита Львівська школа народної творчості для дітей віком від 6 до 18 років. Навчання в ній базується на глибокому вивченні народного мистецтва, його переосмисленні і трансформації у сучасному глобалізованому світі. Головною метою художньо-естетичного виховання учнів є формування у світогляду дитини самоідентифікації як громадянина України, засвоєння естетичних набутків світової художньої культури.

Реалізації зазначених завдань сприяють навчальні програми, розроблені провідними викладачами школи, а також низка мистецько-культурних заходів: виставок, конкурсів,фестивалів, пленерів, творча співпраця з громадськими організаціями, партнерами з-за кордону. Під енергійним керівництвом директора п. Галини Вихованської школа виросла від одного класу до учбового закладу, в якому навчаються 120 учнів, що займаються різними видами художньої творчості. У школі працюють справжні ентузіасти, які понад усе люблять дітей і мистецтво і є випускниками Львівської академії мистецтв. Все це забезпечує надзвичайно творчу атмосферу у школі, де є класи кераміки, живопису, графіки, ткацтва, писанкарства, моделювання одягу, комп’ютерної графіки і фотосправи. Школу відвідують дуже багато дітей з львівського району Сихів, де мешкають також і переселенці з Чорнобиля. Виховуючи художньо-естетичні смаки юних митців, такі викладачі, як Галина Вихованська (директор школи), Тетяна Коломийчук, Лілея Квасниця, Надія Каплиш, Богдан Гнилюк, Володимир Шимаюн, Ігор Баран, та інші доносять до серця дитини унікальний спадок української та світової культури. Творчий колектив школи прагне, щоб чисті серцем і помислами, сповнені високих ідеалів та прагнень, юні митці могли з гордістю усвідомлювати себе гідними громадянами України, представляючи в майбутньому мистецтво у світі.

На виставці представлені роботи учнів віком від десяти до шістнадцяти років. Метою великодньої виставки є відродити українські народні традиції та звичаї серед дітей, а також сприяти естетичному, художньому розвитку дитини, поліпшенню духовного стану через залучення їх до мистецтва. Багатством фантазії, витонченістю, гамою візерунків, гармонією яскравих кольорів вирізняються роботи учнів. У них можна побачити відображення дитячого сприйняття нашого життя, а також духовний світ дитини через малюнок. Нам, дорослим, варто повчитися у дітей щирості та безпосередньості. Кожна дитяча художня робота зазвичай легка, світла й справді унікальна своєю несхожістю. Дитина передає те, що бачить, а бачить вона життя. Можливо, ці роботи ще не такі досконалі, але вони випромінюють щирість, любов і святковість.

Тарас ШАФРАН,
директор Єпархіального музею 

Теми: Єпархіальний музей

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори