SDE

У Дрогобицькій колонії вшановано 64-ту річницю мученицької кончини блаж. Віталія Байрака

18 травня 2010
Друк E-mail
15 травня у Дрогобицькій виправній колонії №40 з нагоди 64-ї річниці від дня смерті блаженного священомученика Віталія Байрака владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, відслужив Архиєрейську Літургію. Звертаючись до присутніх, архиєрей наголосив на змісті мученицької смерті блаж. Віталія Байрака. "Його життя було пронизане служінням Богові, Церкві та народу," - зазначив владика Ярослав. Опісля єпископ освятив ікону священомученика Віталія, яку подаровано в'язничному храму.
 
Після завершення богослужіння владика подякував за капеланське служіння при в'язниці прот. Василеві Грому, стараннями якого на території колонії було зведено храм свв. мучч. Бориса та Гліба. Рівно ж архиєрей подякував генералу Василеві Ялову, п. Ганні Волошин (організатор заходу), керівництву та персоналу колонії за те, що сприяють та дбають про духовну опіку в'язнів. Найбільш зворушливим моментом свята для в'язнів стало особисте спілкування з владикою.
 
Продовженням вшанування пам'яті блаж. Віталія Байрака стала конференція, яку провели отці василіяни. Конференція складалася із двох частин. Першу доповідь представив о. Павло Ясиновський, ЧСВВ, ігумен Дрогобицького василіянського монастиря, ознайомивши присутніх із життям та діяльністю блаженного о. Віталія Байрака. Другу доповідь про «Мучеництво як наслідування Христа», представив о. Олексій Горобець, ЧСВВ, наголосивши на тому, що починаючи від св. первомученика Степана, мучеництво стало традиційним явищем, яке постійно продовжувалося і є присутнім аж до сьогодні, свідченням чого став і о. Віталій Байрак.
 
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

banner

Архів
^ Догори