SDE

Освячено храм УГКЦ в карпатському селі, яке відоме численними монашими покликаннями

18 травня 2010
Друк E-mail
16 травня владика Юліян (Вороновський) відслужив Архиєрейську Літургію та освятив храм Перенесення мощей св. Миколая у с. Труханів на Сколівщині. Владиці співслужив архиєпископ Іван (Юркович), апостольський нунцій в Україні, та 32 священики, серед яких гості зі Стрийської та Івано-Франківської єпархій. На урочистостях був присутній отець-салезіянин Володимир Кобелінець з Італії, а також й інші численні єромонахи та монахині, які усі є вихідцями з с. Труханів.
 
Адміністратор парохії прот. Мар'ян Ковальчук підкреслив, що с. Труханів славиться покликаннями до чернечого стану. На думку священика, це зумовлено тим, що у часи підпілля у Труханові процвітало духовне життя греко-католицької громади. Сюди для здійснення богослужінь регулярно приїжджали греко-католицькі священики (єрм. Василь Мендрунь, о. Михайло Пецюх). Через репресії з боку влади та часті доноси підпільні богослужіння відбувались у каплиці на г. Ключ, яка у 1914 р. стала ареною боїв січового стрілецтва з російськими військами. Інколи вірні вирушали до Скель Довбуша, де теж була каплиця.
 
Як повідомив адміністратор парохії, будівництво мурованого храму розпочалось у 1992 р. Цікавою обставиною цього процесу стало те, що храм було зведено виключно на пожертви громади. Окрім того, значну частину пожертв внесли вірні православної громади.
 
Після завершення Літургії владика Юліян підніс до гідності протоєрея о. Мар'яна Ковальчука, цим самим засвідчуючи йому та громаді подяку за щиру працю у побудові святині.
 
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

banner

Архів
^ Догори