SDE

У Дрогобичі освячено дерев'яний храм в честь новомучеників

30 червня 2010
Друк E-mail
27 червня в день літургійної пам'яті українських новомучеників владика Юліян (Вороновський) у співслужінні владики Ярослава (Приріза) та грона священнослужителів освятив дерев'яний  храм у м. Дрогобичі в честь Дрогобицьких мучеників блаженнних Якима, Віталія та Северина.Звертаючись до вірних з пастирським словом, владика Ярослав зазначив, що святість Дрогобицьких номомучеників - це свідчення глибокого християнського життя нашого українського народу у сьогоденні. "Хто ж такі були ці три дрогобицькі священомученики, на честь яких ми сьогодні посвятили храм? Що ми про них знаємо? Вони були мешканцями Дрогобича, людьми, котрі сімдесят років тому ходили вулицями нашого міста, зустрічалися і говорили з нашими батьками, дідусями, бабусями. Можливо, тут є присутні і ті, хто особисто пам’ятає цих трьох священиків. Свідки оповідають про них як про ревних і безстрашних душпастирів, які не залишили свого стада перед нападниками безбожного більшовизму. Блаженні священомученики Яким і Северин в червні 1941 році, а Віталій в травні 1946 році віддали своє життя даючи свідоцтво про Христа і Його Церкву."
Архиєрей також підкреслив на особливості нового храму, який збудовано в традиціях української дерев'яної архітектури. "Цей дерев’яний храм у ІІІ тисячолітті нагадуватиме всім, хто до нього, та й повз нього, йтиме, про велику духовну культуру наших предків; а той факт, що він присвячений трьом дрогобицьким священомученикам, зробить його ще ближчим дрогобичанам і гостям міста," - наголосив владка. 

Як повідомив адміністратор парохії прот. Іван Паньків, за зразок було взято дерев'яний храм з Івано-Франківщини. Проте макет храму було значно розширено та внесено зміни до інтер'єру, а також додано балкони. Головним будівничим, який трудився над зведенням святині, був Василь Поляк з с. Яблунька на Івано-Франківщині. Будівництво храму тривало 2 роки (25 травня 2008р. владика Ярослав освятив наріжний камінь).

На урочистостях була присутня велика кількість священнослужителів з м. Дрогобича, а також з терен різних єпархій УГКЦ. Наприцінці владика Юліян подякував адміністратору парохії прот. Івану Паньку, жертводавцям та вірним за їхні молитви, пожертви та працю, завдяки яким так швидко було збудовано величавий храм.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

banner

Архів
^ Догори