Владика Юліян освятив храм у смт. Меденичі, що на Дрогобиччині

30 серпня 2010
Друк
28 серпня у смт. Меденичі Дрогобицького району владика Юліян (Вороновський) освятив новозбудований храм УГКЦ. У спіслужінні митр.прот. Тараса Гарасимчука (канцлера єпархії), прот. Анатолія Чуниса (декана Меденицького та адміністратора даної громади) та священиків Меденицького деканату владика Юліян відслужив Архиєрейську Літургію. У зверненні до вірних архиєрей звернув увагу, що літургійна традиція почитання Пресвятої Богородиці звертає увагу на три важливі моменти: "Перший аспект - це богоматеринство - благодать, що зробила Пресвяту Діву “чеснішою від херувимів і незрівнянно славнішою від серафимів”; другий - її особиста святі, завдяки якій ми величаємо її як "пресвяту, пречисту, преблагословенну і пренепорочну приснодіву”; врешті-решт третій аспект - це її заступництво за нас грішних". Відтак владика наголосив вірним на важливості освячення храму у їхньому селі. Адже завдяки їхнім молитвам, пожертвам та праці відтепер їхні нащадки черпатимуть Божу благодать у цій святині.
 
Варто зазначити, що історія побудови храму УГКЦ у с. Меденичі є досить особливою. Як свідчать очевидці, після встановлення радянської влади на цих теренах, у смт. Меденичі було розпочато будівництво для райкому компартії. Для цього було використано цеглу з с. Воля Якубова, яку люди приготували для будівництва храму. У 1997 р. дану будівлю передано громаді УГКЦ, оскільки православна громада не допускала греко-католиків до служіння в храмі, що до 1946р. перебував у власності УГКЦ. Відтак будівлю було перебудовано та надано храмового вигляду. У 2009 р. було збудовано та розписано новий іконостас та придбано престіл.
 
Наостанок владика Юліян подякував прот. Анатолію Чунису та вірним за їхні старання у зведенні Божого храму. Рівно ж архиєрей зазначив, що дбаючи про зовнішній храм, християнин повинен памятати про побудову внутрішнього храму Божого.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії