SDE

У Лаврівському монастирі на Старосамбірщині відбулась школа бойківського іконопису [Відео & Фото]

05 вересня 2010
Друк E-mail
27 серпня завершилась Школа бойківського іконопису, яка проходила у Лаврівському монастирі, що на Старосамбірщині. Як зазначив диякон Михайло Олійник, один з ініціаторів заходу, мета проведення школи - відродження самобутності українського церковного мистецтва. Бажанням засновників школи, серед яких також голова Старосамбірської РДА Володимир Горбовий та відомий львівський митець Олесь Дзиндра, є виховати нове покоління творців церковного мистецтва, які б були митцями-богословами, котрі знають не лише церковну традицію, але й живуть нею. Відтак програма іконописної школи, яка розпочалась 19 серпня, дала можливість художникові зрости до рівня іконописця-богослова, а богословові проявити себе як іконописця. Неповторною особливістю школи стало місце її проведення - Лаврівський монастир св. Онуфрія, заснований у середині ХІІІ ст. Як відомо, у даному монастирі збереглись фрески ХV ст. У давнину Лаврівський монастир був одним з центрів іконопису на Галичині.
Впродовж дня учасники іконописної школи брали участь у богослужіннях, лекційних викладах, на яких пізнавали іконопис з богословсько-історичної та практичної сторін. Теоретичну та практичну частину викладів проводив диякон Михайло Олійник та Тетяна Скоромна - випускники Львівської Академії Мистецтв. Духівником іконописної школи був о. Тарас Рисей, капелан Самбірської міської лікарні. У вільні від навчання хвилини учасники іконописної школи мали нагоду поспілкуватись з священиком та приступити до тайни сповіді.

27 серпня о. Тарас Рисей освятив ікони, які були написані молодими іконописцями. Відтак відбулась прес-конференція за участі Володимира Горбового (голова Старосамбірської РДА), єромонаха Миколая Ковалишина (ігумен Лаврівського монастиря) та диякона Михайла Олійника. Участь у прес-конференції взяли близько 30-ти представників всеукраїнських мас-медіа. Як зазначив, диякон Михайло Олійник наступного року заплановано провести черговий етап іконописної школи.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

 

 

Відеорепортаж (ТРК Люкс)

 

Фоторепортаж

 

Публікації у пресі

Тетяна КОЗИРЄВА. «Карпатія» відроджує бойківську ікону (газета "День)
Галина ВДОВИЧЕНКО. Королівська обитель Лаврівський монастир (газета "Високий Замок")
Ганка ПАСТУШЕНКО. “Карпатія” розширює горизонти (газета "Львівська Пошта")
Тетяна МИХАЦЬ. Між Спасом і Успінням у Лаврові народилися десятки бойківських образів (газета "Голос Прикарпаття")
Володимир ДОРОШ. У монастирі започатковано іконописну школу (газета "Голос Прикарпаття")
Ігор САДОВИЙ. Старий, як бойків світ (інтернет-видання ZIK)
Наталя ДУДКО. Образотворчий світ бойківської ікони (газета "Ратуша")
 

banner

Архів
^ Догори