SDE

У Єпархіальному музеї відкрилась виставка “Переображення Господньою любов’ю” [фото]

06 вересня 2010
Друк E-mail
У Єпархіальному музеї Трускавця 3 вересня 2010 року відкрилась непересічна експозиція творів декоративно-прикладного мистецтва: автори робіт – засуджені, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі в різних областях України. Виставку “Переображення Господньою любов’ю” проводить Українська греко-католицька церква у співпраці з Берлінською галереєю MAGNIFICAT, Інститутом соціальної стратегії і Товариством “Мистецтво і в’язниця” за сприяння Державної кримінально-виконавчої служби України.

Мета цієї виставки — посприяти суспільному порозумінню та комунікації через мистецтво з нашими співгромадянами, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також познайомити широкий загал з кроками реформування пенітенціарної системи у контексті в'язничного душпастирського служіння Церкви. За посередництвом Державної кримінально-виконавчої служби України було передано 148 творів від 142 авторів із пенітенціарних установ усіх областей України. Її вже побачили у Києві, Донецьку та Чернігові, Львові, Івано-Франківську, а тепер у Трускавці, а також частина робіт буде виставлятись у Палаці мистецтв м.Дрогобича.

Авторами  цих шедеврів є люди, котрі відбувають покарання у місцях позбавлення  волі. Через душпастирів греко-католицької  церкви багато людей навернулися  до Бога через засоби мистецтва. Найважливішим  завданням душпастирської служби у  в’язницях є відродження людини, котра вчинила злочин і перебуває в конфлікті із законом та суспільством, – розповідає референт душпастирства для пенітенціарної системи України від УГКЦ диякон Костянтин Пантелей – Спеціальна комісія вибирала найкращі твори. Завдяки мистецтву злочинці мають право відчути духовний зв’язок із суспільством, відродитися духовно.

“У  зображеннях картин цих ув’язнених представлено їхнє бачення світу  – це свідчить про спрямування  їхніх душ до світла, про відчуття ними людської гідності, - охарактеризував  експозицію сам блаженнійший Любомир Гузар. – У цьому маємо підтримувати наших співгромадян. Спробуємо, оскільки вони за ґратами і за колючим дротом можуть творити щось прекрасне, зробити адекватні кроки назустріч до нашого ближнього, щоб любов’ю серця та багатством душі преображати життя і світ”.

Тарас Шафран
Директор  Єпархіального музею

 

Фоторепортаж


Теми: Єпархіальний музей

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори