SDE

У Самборі відбулась конференція «Євхаристія – основа християнського життя»

23 квітня 2012
Друк E-mail
Фото Комісії у справах молоді
Конференція «Євхаристія – основа християнського життя», м. Самбір
У контексті підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України, 2012 рік УГКЦ в Україні відзначається як Рік Святих Таїнств. Водночас в тиждень до та після Великодня наша Церква розглядає питання Святої Тайни Євхаристії. З цієї нагоди 21 квітня 2012 р. Б. у м. Самборі відбулась молодіжна науково-практична конференція на тему: «Євхаристія – основа християнського життя».

Адже Євхаристія є для того, щоб навчити нас життя, до якого нас закликає у різний спосіб Ісус Христос. Її організували Катехитична школа імені митрополита Андрея Шептицького, Молодіжне братство Покрови Пресвятої Богородиці, Молодіжна спільнота «Ноїв Ковчег» у співпраці з соціально-гуманітарним факультетом ДДПУ ім. Івана Франка. Проходила вона у приміщенні соціально-гуманітарного факультету. Ведучими були бр. Василь Вербіцький та п. Вікторія Марко. Розпочалась ця конференція зі Святої Літургії у храмі Покрова Пресвятої Богородиці. Очолив Літургію о. Володимир Коркуна (настоятель храму) у співслужінні з о. Олегом Кекошом (головою Комісії у справах молоді СДЄ, студентським капеланом ДДПУ ім. Івана Франка) та о. Володимиром Козаком. З повчальним словом під час проповіді на вище згадану тему до всіх присутніх звернувся о.Володимир Коркуна.

Після Служби Божої в актовому залі вище згаданого факультету розпочалась конференція. Зі вступним словом до всіх учасників звернувся бр. Василь Вербіцький. Робота складалася з двох основних частин. У першій частині конференції відбулося слухання доповідей: голови Комісії у справах молоді СДЄ о. Олега Кекоша, голови Комісії у справах подружжя та сім'ї о. Василя Нестера, голови Самбірського деканального катехитичного осередку о. Ігора Стецьківа, голови Комісії у справах шкільництва СДЄ п.Любові Войтко, капелана Самбірської центральної лікарні храму Св. Пантелеймона о. Тараса Рисея, голови Комісії у справах катехизації СДЄ о.Миколи Витівського, викладача кафедри загальної та соціальної педагогіки гуманітарного факультету УКУ с. Христофори (СНДМ), викладача літургіки Дрогобицької Духовної Семінарії п. Андрія Квінлана, вчителя християнської етики і катехита п. Наталі Сюсько.

У другій частині конференції відбувалося представлення молодіжних спільнот: "Українська молодь - Христові", "Ноїв Ковчег", "Молодий місіонер", "Школа Християнського Аніматора", "братства Покрова Пресвятої Богородиці", спільноти студентів Самбірського педагогічного коледжу та спільноти студентів Самбірського технікуму економіки та інформатики. Під час пленарного засідання розглядались такі теми, як: значення Євхаристії в житті людини; Євхаристія в житті родини та в подружжі; необхідність таїнства Євхаристії для християнина; Пресвята Євхаристія – джерело і скарб життя монашества; роль Євхаристії у скріпленні патріаршого устрою Київської Церкви в сопричасті з Римом...

Не обійшлось і без мистецької частини. Між доповідями звучали чудові пісні у виконанні Христини Юрцишин та Лілії Яцишин. Їхній спів вразив всіх присутніх, торкнувся глибини серця і залишив неймовірні враження.

konf_evh_sam2

На заключному пленарному засіданні відбулось підбиття підсумків. Опісля брат Василь зачитав резолюцію, а п.Вікторія Марко на оптимістичній ноті закликала до спільних дій, щоб долучати всіх вірних до утворення єдиного Євхаристійного Тіла Ісуса Христа. На закінчення ведучі подякували всім, хто долучився до проведення цієї конференції. А о. Олег в свою чергу запропонував разом подякувати Господеві і заспівати «Христос Воскрес!»

Ця конференція відкрила більш ширше та глибше розуміння і значення Святої Євхаристії в багатьох аспектах. Адже до цього Таїнства ми приступаємо протягом усього життя і саме через нього постійно зростаємо в благодаті богосинівства, яку прийняли під час Хрещення і Миропомазання. Ця тайна є основою для повсякденного життя. Коли ми приймаємо Євхаристію, наше тіло з'єднується з тілом Христовим і ми стаємо нетлінними. В цей час ми отримуємо надію на воскресіння для вічності. Хліб Причастя – не простий хліб, а поєднаний з Божеством. Кожен з учасників, торкаючись даної теми, мав змогу роздумати над нею і зробити для себе певний висновок. Адже тут зібрались віруючі люди, яким не є байдужий стан їхньої душі та віри. А чим для тебе є Свята Тайна Євхаристії?

Лілія Левицька,
учасник конференції

Теми: Самбірський деканат, Комісія у справах молоді, Комісія сім'ї та родини, Катехитична комісія

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори