Відбулось святкове завершення відзначення Року віри в ділянці катехизації [фото]

26 листопада 2013
Друк
Фото Катехитичної комісії
Владика Ярослав нагороджує переможців
Завершився рік Віри, упродовж якого Катехитична комісія нашої єпархії проводила заходи у ділянці катехизації згідно Плану, затвердженого Правлячим Архиєреєм  Кир Ярославом ще до початку цього року.

23 листопада у Центрі Душпастирства Молоді у м. Дрогобич відбувся завершальний етап святкування Року Віри за участю Преосвященнішого Владики Ярослава. Із самого ранку сюди прибули команди – учасниці біблійної вікторини «Що? Де? Коли?». У вікторині взяли участь 6 команд. Команда складається із  5 осіб віком 14-18 рр., кожна із своєю назвою та капітаном. Це були команди Катехитичних шкіл: Катедрального собору Пресвятої Трійці, парафії Різдва Пресвятої Богородиці м. Стебник, парафії св. Анни м. Борислав та три команди із Самбірського деканату. На жаль, не змогла взяти участь команда із Трускавця через хворобу трьох членів команди. Згідно правил вікторина проводилась у три тури, по 7 запитань у кожному. Усі цікаві запитання для вікторини підготував викладач біблійних наук у Духовній семінарії та Інституті Пресвятої Трійці о. Ігор Цмоканич. Ведучим був семінарист 6 курсу Микола Витівський.

За підсумками трьох турів переможцями вікторини стали: І місце – «Ренесанс»,  команда  храму св. ап. Андрія Первозванного м. Самбір,; ІІ місце - «Драбина Якова», команда прокатедри Покрова Пресвятої Богородиці; ІІІ місце – «Неопалима купина», команда с. Черхава Самбірського деканату.

Згідно Плану заходів з нагоди Року Віри у травні відбувся пісенний конкурс «Пісня серця», у листопаді – Конкурс малюнка та Олімпіада на краще знання катехизму для учнів катехитичних шкіл. І ось сьогодні - усі «зірки» в одному залі. Переможці усіх цих заходів зібрались для того, щоб почути слова подяки і благословення  від Владики та отримати заслужені нагороди.

Призери конкурсу «Пісня серця» єпархіального рівня мали змогу показати свої таланти, виконавши пісні на сцені Центру Душпастирства Молоді. Такий же шанс отримали наші молоді художники, малюнки яких були виставлені для загального огляду у тому ж залі.

На закінчення пісенного фестивалю ведучі цього заходу семінаристи Ростислав Пальчишак та Андрій Витівський згідно сценарію звернули увагу всіх присутніх на трагічні події 80-літньої давнини  - голодомор в Україні. Ведучі прочитали вірші, навели факти про ці жахливі сторінки української історії, на екрані з’явились документальні фото, перед екраном запалена свічка, чорний хліб на вишитому рушнику, китиці калини… Наймолодші учасники несуть запалені свічки  і перед сценою викладають із них – «1933».  У багатьох присутніх на очах появились сльози. На закінчення о. Микола Витівський, Голова ЄКК звернувся до присутніх з коротким словом і запросив до спільної молитви «за усіх тих, кому не дозволили жити тільки за те, що вони були українцями».

Усі «зірки» і групи підтримки очікували  на слово Преосвященнішого Владики Ярослава. Архиєрей наголосив на важливості катехитичного навчання, на важливості усвідомлення нашого обов’язку розвивати свою віру та передавати її із покоління в покоління. Щирі слова подяки пролунали із вуст єпископа на адресу священиків, катехитів, батьків, а найбільше дітей, переможців та учасників цих заходів.

 Нагородження переможців. Владика Ярослав особисто вручав дітям грамоти і уділяв їм благословення. Переможцям-художникам медалі і подарунки вручав о. Михайло Олійник, декан факультету Церковного мистецтва Інституту Пресвятої Трійці, який був головою журі цього конкурсу. Співакам – о. Андрій Бунь, член журі пісенного конкурсу. Кубки та медалі переможцям вікторини та Олімпіади під бурхливі оплески усіх присутніх вручали Владика Ярослав та о. Микола Витівський.

Спільна молитва з Архиєреєм, єпископське благословення.

Звідти голодним не відпустили нікого, адже кожен мав нагоду посмакувати солодощами і гарячим чаєм. Ну і звісно ж, спільне прибирання.

Ось так вищеназвані конкурси зібрали усіх «зірок»  в одному залі, які були дуже щасливими і водночас готовими до подальшої клопіткої праці.

За повідомлення
Катехитичної комісії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Теми: Катехитична комісія, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою