SDE

Владика Ярослав під час прощі у Грушеві: "Пресвята Богородиця у цьому розбурханому морі життя – це стіна, охорона, щит і покров для своїх дітей" [фото]

11 травня 2014
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
Свята Літургія у с. Грушів
11 травня відбулась єпархіальна проща до чудотворного місця у с. Грушів на Дрогобиччині. Божественну Літургію у співслужінні священиків єпархії відслужив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький. Значна частина паломників прибули на прощу пішою ходою, яка вдосвіта вирушила від катедрального храму Пресвятої Трійці у Дрогобичі. Під час пішого паломництва вірні мали нагоду приступити до таїнства сповіді та взяти участь в молитві, яку провадили семінаристи Дрогобицької духовної семінарії.

Звертаючись з душпастирським словом, владика Ярослав привітав паломників, які чисельно прибули до чудотворного місця, та зазначив: "Кожен із нас приніс сюди свій маленький дар любові, щоб подарувати його нашій небесній Матері, Пречистій Богородиці і Приснодіві Марії".

Проповідник привітав також усіх матерів з Днем Матері, наголосивши, що проща у Грушеві - це добра нагода подякувати Богові за дар материнства, яким Бог обдарував нас. "Ми з вдячністю згадуємо про свою матір, котра нас народила, виховала, піклувалась нами... Ми вшановуємо нашу неньку Україну, на землі, якої ми виросли і увібрали все її культурне багатство. Але особливу шану віддаємо ми сьогодні нашій Небесній Матері, Пресвятій Богородиці, адже вона допомагає нам протягом усього нашого життя, а тому наша вдячність для неї повинна бути постійною", - наголосив владика Ярослав.

Єпископ зауважив, що український народ переживає зараз нелегкі часи. "Найголовніше, чого нам у цій ситуації бракує, – це внутрішнього миру і спокою, бо під впливом подій у державі нашу душу розривають сумніви, зневіра, злість, жадоба помсти, страх, нарікання", - сказав владика Ярослав.

Відтак проповідник пригадав вірним, як у 1987 році в с. Грушів своєю появою Пресвята Богородиця провістила відродження УГКЦ та України. Владика Ярослав закликав вірних просити Богородицю в молитвах про її заступництва для України.

Далі єпископ пригадав, що в цей складний момент сучасної української історії, Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, відновив посвяту нашого народу під покров Богоматері. Користаючи з нагоди єпархіальної прощі владика Ярослав наприкінці Літургії здійснив чин посвяти під покров Богородиці.

Після завершення богослужіння архиєрей подякував усім прочанам та священнослужителям, які взяли участь в літургійній молитві. Єпископ висловив вдячність о. Зеновію Майкуту (пароху парафії) за організацію прощі та душпастирську опіку над відпустовим місцем.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Теми: Грушів, Меденицький деканат, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори