SDE

“Дзвін скорботи”: в Старому Самборі вшанували пам'ять жертв Голодомору [фото]

29 листопада 2021
Друк E-mail
Фото Ірини ХМЕЛЬОВСЬКОЇ
27 листопада 2021 р.Б скорботна громада Старого Самбора зібралася біля Ювілейного Хреста на центральній площі міста щоб вшанувати пам'ять жертв комуністичного тоталітаризму — Голодомору 1932-1933 років. Урочистою процесією прибули на місце скорботи парафіяни церкви Святого Миколая на чолі з о. Михайлом Николиним, деканом Старосамбірським.

Символічно, що саме молодь — пластуни та школярі-старшокласники несли хоругви, квіти та засвічені лампадки до місця поминання жертв Голодомору, як нагадування, що свічка в цей день запалюється не лише для того щоб згадати усіх невинноубієнних жертв сталінської безбожної системи, а й для передавання пам'яті про ці жахливі часи від старшого покоління до молодшого.

Після екуменічної панахиди за жертвами Голодомору о. Михайло Николин звернувся до присутніх, згадавши невинних українців, а особливо дітей, у яких влада відібрала найголовніше — хліб, прирікши на вірну смерть. Пам'ятають про трагедію України, єднаючись з нами у скорботі, по цілому світі, - наголосив священник, та побажав, щоб промінь запаленої поминальної свічечки ніколи не згас у наших серцях.

З поетичним словом, сповненим болю та трагедії, виступили десятикласники школи ім. о.С. Дашо Марія Шукост і Володимир Оринчак, продекламувавши вірші присвячені трагедії Голодомору. Усі присутні під час звучання скорботного церковного дзвону та співу церковного хору взяли участь у акції “Запали свічку пам'яті”, сформувавши із запалених лампадок хрест, та вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. Завершився захід виконанням духовного Гімну України та тихою молитвою за усіма жертвами Великого Голоду.

Ірина ХМЕЛЬОВСЬКА

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Теми: Старосамбірський деканат

Інші публікації за темою
synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори