У Старому Самборі провели свято для матерів військових [фото]

16 травня 2023
Друк
Фото Ірини ХМЕЛЬОВСЬКОЇ
  У Старому Самборі вшанували матерів наших воїнів - захисників Сильні, мужні, незламні наші воїни-захисники. А за ними стоять їх матері. Бо як казав класик, бути мамою означає, що твоє серце тобі більше не належить. Воно слідує за твоєю дитиною, куди б вона не йшла. Тож тепер, в час війни, ці матері моляться, благословляють, тримають руки до неба, випрошуючи в Бога ласки Перемоги України, повернення їх синів та чоловіків живими та неушкодженими. Їх серця і думки разом з синами в окопах, на передовій, у танках, літаках чи гвинтокрилах. А можливо у воєнних госпіталях чи у полоні разом з їхніми дітьми…

 

13 травня 2023 р. Б в переддень Дня матері парафія церкви святого Миколая УГКЦ Старого Самбора найперше вшанувала матерів та дружин наших захисників. Бо тільки завдяки їх щоденного подвигу ми можемо ходити по мирній землі. На запрошення о. Михайла на зустріч до матерів приїхав військовий капелан Гарнізонного храму Петра і Павла зі Львова о. Роман. Розпочалися урочистості із Літургії за здоров'я матерів та їх синів-військових, які захищають наш край. Очолив Літургію о. Михайло Николин, о. Роман виголосив проповідь, о. Юрій Бойчук послужив у Тайні Сповіді.

Опісля Літургії відбулася панахида за усіма загиблими воїнами. А літературно-музична композиція за участю учнів 4 і 6 класів Старосамбірської школи №2 ім. о. С. Дашо та саморобні листівки, які приготували діточки для кожної мами в церкві, розчулила присутніх до сліз.

Ділилися своїми материнськими радощами, тривогами і болями під час спільного чаювання в парафіяльному домі матері воїнів разом із священниками, які з допомогою Божого слова розраджували жінок. Найстаршій серед учасниць вже понад 90 років, її троє онуків зараз захищають нашу державу. А наймолодшій неповних 30, яка стала вдовою з двома маленькими діточками на руках, батько яких загинув на полі бою. Як наголосив о. Роман, молитва має надзвичайно велику силу. Він в цьому вже не раз пересвідчився, будучи на передовій та спілкуючись з військовими. Тому закликав не переставати молитися за своїх синів щоб з Божою допомогою вони разом із перемогою повернулися до рідного дому. На завершення зустрічі о. Михайло вручив кожній учасниці заходу символічний подарунок - іконку та вервичку до Фатімської Богородиці. Саме 13 травня відзначається річниця об'явлення Богородиці у Фатімі. І саме 13 травня Богородиця врятувала життя Папи римського Івана Павла ІІ від кулі снайпера. З побажанням захисту від куль наших воїнів і були вручені подарунки.

Від імені усіх матерів подякувала організаторам свята мати полеглого Героя Івана Макара, який одним з перших на Старосамбірщині загинув на війні, наголосивши, що такі зустрічі дуже потрібні, де можна разом поспілкуватися у колі де тебе зрозуміють і підтримають. Закінчилася зустріч спільною молитвою та фото на згадку.

Ірина ХМЕЛЬОВСЬКА

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Теми: Старосамбірський деканат

Інші публікації за темою