У Дрогобицькій духовній семінарії пом'янули владику Юліяна

12 квітня 2013
Друк
Фото сайту ДДС
8 квітня, напередодні 40-го дня після смерті першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УКГЦ та засновника Дрогобицької духовної семінарії владики Юліяна (Вороновського) семінаристи підготували Вечір пам'яті, щоб вшанувати його світлу пам'ять. Молитва і спогади - ось два аспекти, на яких наголошувалось цього вечора.

Молився на сцені актового залу ДДС семінарійний хор "Оранта", а своїми спогадами про люблячого владику ділились о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС, о. Василь Копичин, економ єпархії, та о. Тарас Гарасимчук, канцлер єпархії.

О 18:00 до семінарії завітав Преосвященний владика Ярослав (Приріз) і розпочав молитву в актовому залі ДДС, яка стала початком Вечора Пам'яті. Після цього під звуки дзвонів на сцені з'явився хор "Оранта". Світло погасло, єдина запалена свічка згадувала про владику Юліяна, а тоді був прочитаний вірш "Помер наш батько, наш архиєрей", а далі розпочалася молитва... Псалом 1 "Блажен муж"... Початок звичайний Панахиди у виконанні семінарійного хору, а потім спогади. Найпершим своє слово про владику промовив ректор семінарії о. д-р Мирон Бендик. А потім знову молитва "Благослови, душе моя, Господа", після якої присутні переглянули слайд-шоу, яке розповідало про архипастирське служіння покійного владики. "Блаженства" і "Вірую" продовжував молитись хор "Оранта". А тоді о. Василь Копичин, що знав блаженної пам'яті владику ще з 1992 р., розповів, що той вчив своїх духовних дітей власним життєвим прикладом ставати святими людьми.

Вшанувати пам'ять архиєрея прийшли і викладачі Музичного училища ім. В. Барвінського. Вони виконали на струнних інструментах (І скрипка, ІІ скрипка, альт і віолончель) низку музичних творів. Наступним священиком, який поділився своїмиї спогадами, був о. Тарас Гарасимчук, канцлер Самбірсько-Дрогобицької єпархії. І знову молитва "Богородице Діво" у виконанні хору "Оранта", спільно із солісткою п. Іриною Кліш, концертмейстером і квартетом викладачів музучилища.

До вшанування пам'яті свого духовного батька додалась і творчість семінаристів - пролунав вірш "Духовний наш батьку, владико Юльяне".

І "Вічная пам'ять"... Знову залунала молитва.

Опісля всі присутні перейшли до семінарійної каплиці, щоб там засвітити свічку перед портретом владики Юліяна та помолитись Панахиду за його упокій. На завершення слово промовив владика Ярослав, розповівши про свою першу зустріч із владикою Юліяном, а також знову і знову закликав молитись не лише за владику, але і до владики, адже він, полюбивши молитву тут, на землі, тепер ще більше любить її у небі.

На пам'ять всі присутні отримали пам'ятні буклетики, в яких представлений тісний зв'язок, який покійний владика мав із Дрогобицькою семінарією.

Джерело: Сайт ДДС

Теми: семінарія, Ярослав (Приріз), Юліан (Вороновський)

Інші публікації за темою