
Під час проповіді єпископ наголосив, що віра є необхідною для міцного зв’язку з Богом. Коли Ісус говорить до батька одержимого юнака: «Все можливе тому, хто вірує» (Мр. 9, 23), — Він дає зрозуміти, що віра єднає нас з єдиним джерелом життя і духовної сили — з Господом.
Віра відрізняється від знання. «Первинне значення віри — це довір’я, це також пізнання Бога через безнастанне та необмежене довір’я до Його Особи і вірність Йому, завдяки чому ми спроможні сказати що-небудь про Господа», — сказав проповідник. Отож християнин повинен зміцнюватись і рости в своїй вірі. За словами владики Ярослава, віра міцніє тоді, коли людина просить про це в Бога, подібно як це робив апостол Петро, коли йшов до Христа по воді. Інколи й ми досвідчуємо життєві обставини, що поглинають нас, затоплюючи в морі сумнівів і страху. Тоді треба молитовно кликати разом з Петром: «Господи, рятуй мене; Господи, поможи моєму невірству, укріпи мою віру!». «Молитва не лише укріпляє віру, але також охороняє її тоді, коли диявол намагається засіяти в нашому серці зневіру і сумніви», — наголосив єпископ.
Віру людини зміцнює переконання на власному досвіді в правдивості того, в що вона вірує. Крім того, через «часту, уважну і зосереджену молитву в Святому Дусі християнин досвідчує особисту зустріч із Богом». Проповідник додав, що таке пережиття — це тільки необхідна умови для зміцнення віри, але й свідчення своєї віри іншим.
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- З нагоди Ювілейного 2025 року спільнота Української Греко-Католицької Церкви здійснила паломництво до базиліки Святого Петра у Ватикані [фото]
- Владика Ярослав (Приріз) бере участь у І Міжнародному з’їзді єпископів-редемптористів у Римі [фото]
- Владика Ярослав (Приріз) уділив нижчі свячення семінаристам 6-го курсу [фото]
- Владика Ярослав у Биличах: Молімося, щоб Пресвята Богородиця супроводжувала нас дорогою святості [фото]
- Проповідь з нагоди Єпархіальної прощі до с. Биличі (Неділя всіх святих, 2025 р.Б.)