Підсумки зустрічі ієрархів Східних Католицьких Церков Європи

26 жовтня 2016
Друк
www.radiovaticana.va
У Фатімі, Португалія, від 20 до 23 жовтня пройшла щорічна зустріч католицьких Ієрархів Східних Католицьких Церков Європи. Участь у ній взяли також єпископи Самбірсько-Дрогобицької єпархії: владика Ярослав і владика Григорій. Результатом зустрічі стала спільна заява, в якій єпископи описують виклики, що стоять перед душпастирством католиків східних обрядів, які емігрують у країни Західної Європи, часто до місць, де не мають душпастирів власного обряду.

Міграційне явище відкриває Церкву на дар гостинності

«У нашій праці, – йдеться в заяві, – ми черпали натхнення із слів Ісуса Христа, Божого Сина, Який особисто пізнав болісний досвід тих, хто змушений покинути свої рідні місця в пошуках нових горизонтів». Єпископи описують сучасне явище міграції як «можливість для Церкви, тому що вона відкриває нас на дар гостинності». Ієрархи висловлюють подяку місцевим душпастирям і парафіяльним спільнотам латинської Церкви в цих країнах «за батьківську турботу і гостинність, яку вони проявляють до наших вірних, що належать до Східних Католицьких Церков».

Піклування про родини, розділені через міграцію

«Ми, східні католицькі єпископи Європи, – читаємо далі у посланні, – усвідомлюємо свою відповідальність за вірних, які перебувають за межами своєї матірної Церкви. Ми хочемо підтримувати й утверджувати кожного з них та їхні родини. Особливу увагу присвячуємо сім’ям, які розділені з причин міграції, щоб ще раз підкреслити красу сім'ї та її фундаментальне значення для людства».

Бажання співпрацювати з душпастирями латинського обряду

Єпископи Східних Католицьких Церков Європи висловлюють свою готовність і бажання тісніше співпрацювати з латинськими душпастирями, щоб забезпечити дедалі відповіднішу опіку своїм вірним, які перебувають в юрисдикції Латинських Церков, а також, щоб сприяти підвищенню обізнаності латинського духовенства про східні традиції.

Душпастирська опіка згідно принципу інтеграції, а не асиміляції

Ієрархи заявили, що їхня турбота про вірних ґрунтується на принципі інтеграції, а не асиміляції. «Ми дбаємо про те, – зазначили вони, – щоб наші вірні, які збираються в своїх душпастирських осередках, були добре інтегрованими в місцеву Церкву приймаючої країни, тому що ми впевнені, що східні християнські традиції є даром також і для латинських громад». Проте, як читаємо у зверненні, «також і східні традиції стоять перед великим викликом секуляризму, який хоче спотворити християнське життя. Тому, зусилля, які ми витрачаємо на втілення Євангелія в культуру наших народів, часто полонених сьогоденням, допоможуть нам краще відчувати, що ми є частиною історії, яка розпочалась до нас і триватиме після нас».

Зустріч 2017 - у Лондоні

На запрошення владики Гліба Лончини, СУ, який очолює українську Греко-Католицьку Єпархію Пресвятої Родини з осідком в Лондоні та є Апостольським Візитатором для вірних УГКЦ в Ірландії, наступна зустріч європейських ієрархів східних обрядів відбудеться у Лондоні.

Джерело: радіо Ватикан

Теми: Ярослав (Приріз), Григорій (Комар)

Інші публікації за темою