![](/images/resized/images/stories/events/2019/dsc07708_300_270.jpg)
Під час проповіді владика Ярослав зазначив, що св. Василій Великий, св. Григорій Богослов і св. Іван Золотоустий - це великі святі Східної Церкви. За часів імператора Олексія Комнена в Царгороді постало питання, кого з цих трьох святих вважати більшим у святості? Розв'язком цієї ситуації стало видіння, яке побачив побожний єпископ міста Євхаїди. Йому явились Три Святителі та сказали, що мають у Бога однакову славу. Відтоді Церква вшанувала їх 12 лютого спільним святом - Собором Трьох Святителів.
Ми називаємо Трьох Святителів вселенськими учителями. "Цих святих угодників називають вселенськими учителями, бо ціла Церква Христова аж по сьогодні користає з їхньої науки. Вони відзначалися великою Божою мудрістю, святістю життя та красномовністю, тому і названо їх: Василія – Великим, Григорія – Богословом, а Йоана – Золотоустим", - наголосив проповідник.
Учительське служіння Три Святителі проявили також у відстоюванні чистоти християнського вчення, переборюючи різні єресі. "Де ж черпали вони свою силу? – Перш за все в Святому Письмі та в молитві. Ось як про них сказано в одній зі стихир свята: „До квітника святого Писання прилітаючи, наче ті мудрі бджоли, ви дбайливо зібрали все найкраще з квітів і передали вірним мед ваших повчань для їхньої повної насолоди”", - пояснив владика Ярослав.
Далі єпископ сказав, що ціле життя християнина - це велика подорож до дому Отця. "Ця подорож зароджується в людській душі. А те, що відбувається в нашому серці впливає і на наше оточення", - додав проповідник.
Після завершення богослужіння владика Ярослав привітав диякона Мар'яна з прийняттям тайни священства. Єпископ відзначив, що вагому роль у приготуванні кандидата до цієї тайни відіграло родинне оточення, а також семінарія, в якій навчався новопоставлений диякон.
Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]