![](/images/resized/images/stories/events/2019/may/gru/60353036_503869357046774_5465920872906752000_o_300_270.jpg)
Преосвященний Владика щиро привітав усіх паломників, котрі так чисельно прибули до Грушева, адже за його словами: «Кожен приніс сюди свій маленький дар любові, щоб подякувати нашій Пресвятій Богоматері за вимолене чудо – Воскресіння Церкви й Української держави».
Подію об’явлення Пресвятої Богородиці у Грушеві Архиєрей назвав благовіщеням нашої релігійної і національної свободи: «Тут ми знову відчули, що ми - християнський самобутній народ, який має свою богоносну культуру, котра глибоко закорінена в правдивій Христовій вірі».
Свою проповідь до прочан Преосвященний Владика Ярослав зосередив на розкритті постатей Йосифа Ариматейського та Мироносиць. На прикладі Йосифа з Ариматеї, який спочатку був тільки таємним учнем Ісуса і боявся заступитися за Нього на суді, проповідник показав, могутність сили Божої, яка виявляється у милосерді: «Сила хреста і воскресіння може змінити навіть таємних учнів і тих, хто вагається на місіонерів і святих».
Особливу увагу у своєму слові Владика звернув на любов і хоробрість жінок мироносиць, зауваживши, що вперше слова «Христос Воскрес» були промовлені саме до жінок мироносиць: «Хоробрість не залежить від статі. Це любов робить людей сміливими! І неважливо кого: чоловіків чи жінок. Ці жінки дуже любили Христа, тому й були сильними».
Владика закликав наслідувати мироносиць, які рано-вранці пішли до гробу: «Ранок – це найкращий час для того, щоб зустріти воскреслого Господа у молитві. Наші дні будуть справді благословенними, якщо кожного дня “рано-вранці” ми звертатимемо свої думки до Ісуса який переміг смерть».
На завершення своєї проповіді Архиєрей закликав прочан нести благовість як мироносиці: «Повертаючись сьогодні з цієї Божественної Літургії, де ми зустріли Воскреслого Спасителя, несімо цю радісну звістку як мироносиці. Скріплюймо на силі тих, хто у цих нелегких моментах нашого життя є зневірений та розчарований. Нагадуймо їм, що Христос воскрес, а тому Правда восторжествує».
Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
ФОТОРЕПОРТАЖ
Світлини Марти ДЗІНДЗЮРИ та Прес-служби СДЄ
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]