У Дрогобицькій семінарії відбулись дні духовної віднови

05 вересня 2021
Друк
www.dds.edu.ua
З 3 по 5 вересня у стінах нашої семінарії традиційно на початку навчального року відбулися реколекції. Кожного разу ректорат старається запросити цікаву та непересічну особу, яка б стала лектором на реколекціях. На цей раз радо відгукнувся архієпископ-емерит Ігор (Ісіченко). Високопреосвящений Кир Ігор узяв до розважання тему «Священиче покликання».

Дні духовної віднови розпочалися в п’ятницю по обіді. Отець-ректор, Мирон Бендик, радо представив спільноті свого давнього приятеля з яким вони знайомі понад 25 літ, доктора філологічних наук, викладача Харківського державного університету імені В. Каразіна владику Ігоря. Після такого теплого представлення до присутніх звернувся влд. Ігор, запропонувавши роздумати над вище представленою темою крізь призму життя пророка Мойсея. Для кращого висвітлення своїх роздумів реколектант використовував не тільки Святе Письмо, але й покликався на творчість Івана Франка та інших українських і зарубіжних авторів, юдейське передання, Коран, проповіді папи Бенедикта XVI та святішого отця Франциска. Виголошуючи екзегезу на рядове Євангеліє в суботу, 4 вересня, богослов сказав: «Христос відкриває духовну єдність сім'ї як одного Христового Тіла». Цього ж дня в одній з наук архієпископ-емерит підкреслив наскільки важлива тиша для того, щоб почути голос Божий, для того, щоб зрозуміти цінність свого покликання. Владика закликав майбутніх душпастирів: «Завжди зберігайте добру усмішку і холодний розум – це ваш щит. Але попри те пам’ятайте про меч духовний – Слово Боже». 5 вересня, у світлу і радісну неділю, у проповіді архієпископ Ігор промовив наступні слова: «У щоденному іспиті совісті згадуймо скільки добра вчинив нам Бог через інших людей. Зло – це немов «коронавірус», що нищить людину зсередини. Боротися зі злом допоможе прощення, яке виступає проти помст. Одержавши прощення від Господаря господарів милосердного Бога, користаймо з цього досвіду та переносімо його на себе».

А на завершення владика Ігор побажав, щоб семінаристи не боялися ставити перед собою високу мету, старалися вповні реалізувати свої таланти та ними послужити Богові і своїй пастві. У свою ж чергу о. Мирон від імені всієї спільноти висловив Кир Ігореві слова щирої подяки за те, що впродовж тих трьох днів ділився своїми роздумами та досвідом з слухачами реколекцій і за давнім українським звичаєм побажав високопреосвященійшому Кир Ігореві многії і благії літа.

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія

Інші публікації за темою