Владика Ярослав під час поминального богослужіння: "Владика Юліан є для нас зразком твердого стояння за віру та благочестивого життя" [відео&фото]

08 квітня 2013
Друк
Фото прес-служби СДЄ
Богослужіння 40-го дня за упокій душі владики Юліана (Вороновського)
6 квітня у катедральному храмі Пресвятої Трійці у м. Дрогобичі владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив заупокійну Літургію з нагоди 40-го дня з часу смерті владики Юліана (Вороновського). Єпископу співслужив о. Григорій Комар та священики єпархії. Участь у молитві за упокій душі першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії взяли також численні вірні, а також ті, хто знав за життя владику Юліана.

Пригадуючи постать владики Юліана, владика Ярослав зазначив: "Він прожив нелегке життя – під трьома різними чужими політичними режимами: польським, німецьким та совєцьким, і лише в останній третині виділених йому Господом років втішався даром, який Господь послав народу, який він так любив, - незалежною Україною". За словами владики Ярослава, перший Єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, щиро вболівав за долю українського народу і часто говорив: "Я готовий терпіти, лише б моєму народові було добре".

Під час проповіді владика Ярослав згадав про 1025-у річницю Хрещення Руси-України, яка пригадує вірним УГКЦ про тисячі мучеників та ісповідників: "Завдяки таким як блаженної пам'яті владика Юліан християнська віра, пройшовши крізь терни переслідувань, воскресла, і наша Самбірсько-Дрогобицька Єпархія, яка у цьому році святкує своє 20-річчя, є для нас наочним прикладом нездоланності і незнищенності неоціненного скарбу віри на українських землях".

Після завершення богослужіння архиєрей з собором священнослужителів відслужили парастас. Відтак разом із вірними духовенство вирушило до Унівської Свято-Успенської лаври, на чернечий цвинтар, де похований владика Юліан. На могилі першого Єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії було відслужено парастас. Вранці цього ж дня відбулося заупокійне богослужіння в Унівській Свято-Успенській лаврі, яке очолив владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії, у співслужінні ігумена лаври - єромонаха Теодора Мартиняка, - а також отців і братії монастиря.

Нагадаємо, що владика Юліан (Вороновський) відійшов у вічність 28 лютого 2013 року Божого після важкої недуги. 4 березня духовенство та вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії попрощались зі своїм першим довголітнім єпископом. 5 березня тіло покійного архиєрея було поховане на монашому цвинтарі Свято-Успенської лаври в Уневі.

о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії 

ФОТОРЕПОРТАЖ

ВІДЕО

Проповідь владики Ярослава під час Літургії у Катедральному соборі

Автор відео Олег БісикПроповідь владики Ярослава на могилі владики Юліана в Уневі
Відео Прес-служби СДЄ

Теми: Унівська Лавра, Катедральний собор, Ярослав (Приріз), Юліан (Вороновський)

Інші публікації за темою