№3 (265) березень 2017 _
Ігор БРИНДАК
Декалог - це десять Божих заповідей. Усі про них чули, всі їх знають. І, здавалось би, які ще можуть бути непорозуміння?.. Але, як виявляється, можуть бути. Про це й вестиметься мова у публікації.
Детальніше...
№2 (264) лютий 2017 _
Мойсей СВЯТОГОРЕЦЬ
Монах Мойсей Святогорець видав багато книг, написав безліч публікацій, був учасником різних конференцій. Тридцять п’ять років він перебував на Святій горі Афон, де, зокрема, обіймав посаду старшого секретаря у Священному Кіноті Святої гори; двадцять років очолював редакцію святогірського журналу «Протат».
Детальніше...
№1 (263) січень 2017 _
Ігор БРИНДАК
У неділю перед Різдвом на Літургії читається Євангеліє від Матея про родовід Ісуса Христа. Там, зокрема, є слова, винесені у заголовок цієї публікації. Для більшості людей цей початок може видатися тільки довгим і нудним переліком імен. Але якщо проаналізувати його детальніше, то побачимо, що він має величезне значення. Про це і йтиме мова в публікації.
Детальніше...
№11 (261) листопад 2016 _
Ігор БРИНДАК
Сьомого жовтня цього року виповнилося 445 років від дня знаменитої битви під Лепанто. Тоді кораблі італійських та іспанських хрестоносців розгромили флот Османської імперії, який готувався до вторгнення в Італію. Лепантська битва добре знана в історії Західної Європи, але менше про неї знають у нас. Тому ця публікація присвячена не тільки цій битві, але й деяким факторам, що стали вирішальними у її результаті.
Детальніше...
№10 (260) жовтень 2016 _
Ігор БРИНДАК
Четвертого вересня у Римі відбулася урочиста канонізація всесвітньовідомої черниці Терези з Калькутти, більш знаної в історії як Мати Тереза (1910-1997). Про необхідність канонізації подвижниці почали говорити відразу після її відходу у вічність. У 2003 році Папа св. Іван Павло ІІ провів її беатифікацію. І, нарешті, теперішній понтифік, Франциск, здійснив логічне завершення: проголосив Матір Терезу святою. Однак ще за життя подвижниці нею не тільки захоплювалися, але її також і критикували. І то з різних сторін. Деякі з цих закидів дожили до наших днів, а до них додалися й нові. Власне, аналізу цих закидів буде призначена ця публікація.
Детальніше...
№11 (249) листопад 2015 _
Ігор БРИНДАК
Для нашого часу є властивим велике розчарування у політичних діячах. І це стосується не тільки України. Але так було не завжди. В історії різних народів були такі провідники, добра пам’ять про яких залишилася і через багато років після їхньої смерті. Про одного з таких - розповідь у цій публікації. Йдеться, властиво, про колишнього президента Еквадору Габріеля Гарсія Морено. 6 серпня 2015 року виповнилася 140 років від часу його смерті.
Детальніше...
№11 (249) жовтень 2015 _
о. Михайло БУЧИНСЬКИЙ
Якось воно так трапляється у житті, що дуже часто ми, постаючи перед вибором, керуємось радше емоціями, а не здоровим глуздом. Нас цікавить не стільки суть проблеми, як радше обставини довкола неї, чиясь думка з приводу, навіть якщо й знаємо заздалегідь, що вона упереджена й суб’єктивна.
Детальніше...
№9-10 (247-248) вересень 2015 _
Олег ПРИЙМА
Здавалося б, такі далекі й водночас, взаємопов’язані речі - людська духовність і тілесні захворювання людей. Це є дві різні ділянки людського буття, але людина не може жити як без однієї, так і без іншої. Лікування людських душ, настанова на правильні устої життя, намір досягнути досконалості... Для цих речей покликане священство. Лікування недугів тіла людини - завдання медицини.
Детальніше...
№9-10 (247-248) вересень 2015 _
Ігор БРИНДАК
Дуже часто, коли люди описують якусь подію із сьогодення або із недавньої історії, то стараються знайти для неї аналогію у століттях попередніх. Іноді ті аналогії можуть бути вдалими, а іноді - ні. Про одне таке недоречне порівняння, власне, і йтиме мова у цій публікацїї.
Детальніше...
№9-10 (247-248) вересень 2015 _
о. Михайло БУЧИНСЬКИЙ
Готуючи до друку публікацію про отця Андрія Зелінського, я випадково натрапив на повідомлення трирічної давності. Католицький сайт CREDO повідомляв про те, що у Львові вперше за 70 років висвятили священика-єзуїта. Це сталося 2 серпня 2012 року. З цього джерела дізнаємося ось що: «Нововисвячений о. Андрій Зелінський отримав богословську освіту в єзуїтських університетах у США та закінчив Києво-Могилянську академію за спеціальністю «політологія». Протягом тривалого часу працював у Центрі військового капеланства УГКЦ, якому належить храм свв. Петра і Павла. Цей храм було відкрито й освячено 6 грудня 2011 року». Повідомлялося також, що у приміщенні відновленої святині перед тим знаходилася книгозбірня бібліотеки ім. В.Стефаника. Проминуло кілька років відтоді, як через покладання архипастирської десниці на голову Андрія Зелінського зійшов Дух Святий, і він поповнив когорту греко-католицьких священиків. Але які ж це були роки для нього, для Церкви, для українського суспільства...
Детальніше...
№8 (246) серпень 2015 _
Юзеф ДРЕМЛЮГ
Cьогодні, в епоху всезагального захоплення Сходом, східною філософією і східними релігіями, мало хто знає, що в історії' існував період, коли християнство отримувало верх над східними релігіями в Китаї, Японії, країнах Південно-Східної Азії. Не насильницькими методами, а простою доступною проповіддю християнство витісняло буддизм, синтоїзм і даосизм, розповсюджуючись на великій території упродовж неймовірно короткого часу. Сьогоднішня розповідь - про час тріумфу християнства в Азії на прикладі Японії середини XVI - початку XVII століть.
Детальніше...
№8 (246) серпень 2015 _
Світлана ГУРКІНА
У звітах і оперативних повідомленнях 2-го відділу УДБ УНКВС (відповідав за роботу з Церквами і релігійними організаціями) митрополита Андрея характеризували так: «великий патріот українських націоналістів», «крайній український націоналіст», був «самостійної української орієнтації з експансією за Дніпро і створення Великої самостійної України». Також окремо підкреслювалося, що «українці вважали його не лише духовним, але й політичним лідером» / «не лише церковним владикою, але й політично-національним вождем», був «не лише ієрархом в очах українців, але й етнархом...».
Детальніше...
№8 (246) серпень 2015 _
Дмитро НАКОНЕЧНИЙ
Емоції як думки: вони приходять і відходять, а деяким вдається надовго залишатись у нашій голові. Це подібно як після плавання на кораблі, у човні чи поїздки нічним поїздом. Ми звикаємо до цього поколисування, або це відчуття ще короткий час залишається із нами. Дуже часто саме на таких прикладах, зокрема перебування у човні, пояснюється пережиття досвіду віри, який залишається надовго. Проте ці рядки не про неї, а про наші емоції, які ми часто розміщуємо в наших фотоальбомах, приватних щоденниках чи на сторінці соціальної мережі.
Детальніше...
№5 (243) травень 2015 _
Ігор БРИНДАК
Можливо, багато хто з нас читав у дитинстві казку Шарля Перро «Синя Борода». Але не всі, мабуть, знають, що у головного антигероя казки був реальний історичний прототип. Тому варто поглянути з висоти сьогодення на цього персонажа. Маємо на увазі історичного, а не казкового. Бо, як виявляється, у цій історії є деякі повчальні моменти, що стосуються й наших днів.
Детальніше...
№5 (243) травень 2015 _
о. Михайло БУЧИНСЬКИЙ
Кожний ювілей - це добрий привід для певних підсумків, узагальнень. Найперше вартує написати про період становлення. Це щось подібне, як у Богдана-Ігоря Антонича: «Росте Антонич, і росте трава...» Рік 1995-й. Самбірсько-Дрогобицька єпархія починає існувати і розвиватися, і разом із нею починає про себе заявляти наше скромне видання, якому долею було визначено мати статус єпархіального. Газета звертається до людей першими єпископськими посланнями, повідомленнями про події у єпархії та поза її межами, зведеннями про номінальні призначення священиків на парохії, добірками новин з життя окремих парохіяльних спільнот, євангелізаційними та катехизаційними матеріалами. Блаженної пам’яті Владика Юліян Вороновський, засновник і видавець газети, своєю поставою надихає на добру роботу, дозволяє творити, провадити журналістські пошуки і, як колишній поліграфіст, намагається не залишити поза своєю увагою будь-які деталі, пов’язані з друком газети, вихід у світ якої він благословив як духовний батько.
Детальніше...