SDE

Що відповісти тим, хто заперечує потребу посту?

№3 (142), березень 2012 _ Ігор БРИНДАК
Друк E-mail
Ілюстрація
Перша заповідь постити була встановлена ще в раю
Як відомо, Церква встановлює пости. Але деякі люди їх заперечують, посилаючись на євангельські слова: «Не те, що до уст входить, осквернює людину, а те, що з уст виходить, те усквернює людину» (Мт. 15, 11). Що на такий закид відповісти?

Якщо йти за логікою тих, що заперечують пости, то дуже легко можна виправдати пиятику. Адже, як відомо, алкогольні напої входять в організм людини через людські уста. Існують окремі види наркотиків, які також приймаються через рот. Врешті-решт в історії відоме таке явище, як канібалізм, тобто людожерство. Чи вище перелічені речі ми будемо вважати такими, що не оскверняють людину, тільки тому, що їх приймається через уста? Так само не можна не можна використовувати вищезгадану цитату для заперечення посту.

Як відомо, перша заповідь постити була встановлена ще в раю (Бут. 2, 16). Ісус Христос, коли перебував на Землі, то постив (Мт. 4, 2). Апостоли постили (Ді. 13, 2-3; 2 Кор 11, 27). Тому ніяких богословських підстав для заперечення посту не має. Варто нагадати, що для хворих, вагітних жінок, матерів, що кормлять грудьми, подорожуючих, тих, що важко працюють, Церква надає звільнення від Посту.

banner

Про часопис
"З любов’ю у світ" – єпархіальний молодіжний часопис – заснований у грудні 1999 року Божого. Часопис є щомісячним виданням, тираж якого складає 7000 примірників. За час існування часопису його редакторами були: о. Василь ПОТОЧНЯК та о. Василь ГОЙ. «З любов’ю у світ» - це часопис, який твориться молоддю для молоді. Автори часопису у своїх матеріалах розкривають теми духовного життя, стосунків у родині та виховання дітей. Історична рубрика знайомить читача з глибинами життя нашого народу. Щомісяця до редакції надходять питання на різноманітні теми. Ґрунтовні відповіді на ці запитання читачі дізнаються у черговому номері часопису.

Редактор:
о. Олег КЕКОШ

Адреса:
вул. Шевченка, 29/1
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна

Тел.: +380324450110
Ел. пошта:
lubysvit@sde.org.ua

^ Догори