02 лютого 2011
Перший рік подружжя - це період, коли ставимо фундамент нашого подальшого життя. До цього періоду будемо дуже часто повертатися у своїх розмовах, думках. Варто, щоб наші спогади про цей час були дуже гарними, романтичними і надихали нас надією, що щасливе подружжя є реальністю. Треба в це повірити і прикласти для цього деякі зусилля.
Детальніше...
02 лютого 2011
Реклама - слово і явище, яке заполонило велику частину нашого сьогодення. Рекламують геть усе, особливе те, що можна вигідно продати і на цьому добре заробити… Хтось іще сказав, що це потужний двигун прогресу. Очевидно, що для того комусь дуже «вигідного прогресу» вигадуються різного роду потужні посередники, магічні і «потрібні» слова - дуже гарні на слух, улесливі, привабливі, однак, на жаль, часто далекі від реальності і правди. «Райська насолода», «божественний смак», «спробуй, придбай і ти на сьомому небі» - кожен свідомий християнин знає правдиву вартість цих слів.
Детальніше...
02 лютого 2011
Квіти, сердечка, валентинки, подарунки… що це? Чому усі люди починають про це згадувати після свят? Однозначно, відповіддю на ці запитання є наближення свята закоханих. Чи не найпрекрасніший день у році для молодих людей. Таке враження, що усіх охоплює лихоманка і усі метушаться, як білки у колесі. Але це не дивно, адже назва цієї хвороби – ЛЮБОВ. Звідки пішла традиція святкування цього дня? Хто дав початок цьому?
Детальніше...
02 лютого 2011
Празник Трьох Святителів є одним з найновіших празників грецької Церкви. Поштовхом до встановлення цього празника була велика суперечка у другій половині XI ст. про те, хто з трьох святих є більш цінним для Церкви. Одні вище ставили святого Василія Великого, другі - святого Григорія Богослова, а ще інші - святого Йоана Золотоустого. Прихильники святого Василія звались василіяни, святого Григорія — григоріяни, а святого Йоана — йоаніти.
Детальніше...
02 лютого 2011
Чому Церква наполягає на тому, щоб говорити свої гріхи священикові? Чому не можна просто вдома або в храмі клякнути і попросити в Бога прощення за скоєне?
Взагалі ніхто не забороняє в приватній молитві перепрошувати Бога за свої гріхи. В молитовниках можна знайти багато покаяльних молитов, зокрема: «Ослаби, прости, відпусти…», псалом 50, існує навіть цілий покаяльний канон Андрія Крицького, який, щоправда, служиться в часі Великого Посту. Можна молитися і власними словами. Але всі ці речі слід робити до або після Сповіді.
Детальніше...