SDE

Чистота помислів

№7 (146), вересень 2012 _ о. Олег КЕКОШ
Друк E-mail
Ілюстрація
Дорогі читачі! Святі отці Церкви однодумно свідчать про те, що чистота мислення в духовному житті є так важлива, як для тілесної діяльності зір. Одного разу святого Паїсія запитала одна жінка: як можна завжди мати добрі помисли, коли щодня я бачу і чую багато різних неприємностей: крадіжки, злочини, обмови, заздрощі, трагедії? Я про це часто роздумую, обговорюю, переказую іншим і не можу мати на серці постійного спокою. Старець Паїсій на це відповів: «Пізнав я з досвіду, що люди діляться на дві категорії. Перша категорія подібна до мухи. Муха має властивість сідати на все брудне і нечисте. Навіть якщо вона залетить в сад гарних пахучих квітів, то байдуже пролетить над ними і на жодну з них не сяде, але наполегливо буде шукати якийсь бруд. Подібно і люди цієї категорії всюди шукають лише негатив, навіть там, де його і нема. Але із заздрості будуть вигадувати і насолоджуватися цим.

Друга категорія людей подібна до бджоли, яка знаходить все чисте і солодке. Навіть коли вона залетить в якесь брудне місце, то буде шукати хоча б кусочок чогось солодкого і приємного і сяде туди, наче б нічого поганого і не помічала. Люди цієї другої категорії завжди вміють зробити добрі висновки, постараються приховати немочі ближніх та зуміють зберегти в собі добрі помисли і позитивні погляди на світ».

Роздумуючи над цим прикладом святого Паїсія, зробімо висновки про себе: до якої категорії належу я? Стережімо свої помисли! Нехай у нашому серці знайдуть місце лише ті з них, які ведуть нас до добра і християнської досконалості.

banner

Про часопис
"З любов’ю у світ" – єпархіальний молодіжний часопис – заснований у грудні 1999 року Божого. Часопис є щомісячним виданням, тираж якого складає 7000 примірників. За час існування часопису його редакторами були: о. Василь ПОТОЧНЯК та о. Василь ГОЙ. «З любов’ю у світ» - це часопис, який твориться молоддю для молоді. Автори часопису у своїх матеріалах розкривають теми духовного життя, стосунків у родині та виховання дітей. Історична рубрика знайомить читача з глибинами життя нашого народу. Щомісяця до редакції надходять питання на різноманітні теми. Ґрунтовні відповіді на ці запитання читачі дізнаються у черговому номері часопису.

Редактор:
о. Олег КЕКОШ

Адреса:
вул. Шевченка, 29/1
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна

Тел.: +380324450110
Ел. пошта:
lubysvit@sde.org.ua

^ Догори