SDE

Як відрізнити гріх гордості від почуття власної гідності?

№8 (157), жовтень 2013 _ Ігор БРИНДАК
Друк E-mail
Ілюстрація
Щоб зрозуміти відповідь прочитаємо, що пише про гріх гордості Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха»: «Гордість – найнебезпечніша пристрасть і матір усіх гріхів.

Саме через гордість сатана відпав від Бога і саме гордість зруйнувала багаторічні зусилля не одного подвижника… Горда людина, зазвичай, не бачить свого гріха; вона самолюбна; їй важко пробачити когось і важко просити пробачення; важко поступитися в суперечці; вона відкидає будь-який авторитет. Така людина часто спалахує гнівом, є злопам’ятною, постійно осуджує інших людей, заздрить їхнім успіхам. Гордість підступно опановує навіть тих, хто здобувши чесноти, вважає себе, а не Бога, причиною досягнутого» (пункти 777 - 778).

А при почутті власної гідності не є характерними такі ознаки, які вище перечислені. 

banner

Про часопис
"З любов’ю у світ" – єпархіальний молодіжний часопис – заснований у грудні 1999 року Божого. Часопис є щомісячним виданням, тираж якого складає 7000 примірників. За час існування часопису його редакторами були: о. Василь ПОТОЧНЯК та о. Василь ГОЙ. «З любов’ю у світ» - це часопис, який твориться молоддю для молоді. Автори часопису у своїх матеріалах розкривають теми духовного життя, стосунків у родині та виховання дітей. Історична рубрика знайомить читача з глибинами життя нашого народу. Щомісяця до редакції надходять питання на різноманітні теми. Ґрунтовні відповіді на ці запитання читачі дізнаються у черговому номері часопису.

Редактор:
о. Олег КЕКОШ

Адреса:
вул. Шевченка, 29/1
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна

Тел.: +380324450110
Ел. пошта:
lubysvit@sde.org.ua

^ Догори