SDE

Хто зі святих вважається покровителем шкільництва?

№8 (157), жовтень 2013 _ Ігор БРИНДАК
Друк E-mail
Портрет
Святий Жан Батіст де Ля Саль
Святий Жан Батіст де Ля Саль (1651 - 1716). Французький священик, який в 1684 році заснував згромадження «Братів християнських шкіл». Він та засноване ним згромадження закладали безплатні школи, в яких могли навчатися діти з різних верств населення, незалежно від майнового  статусу (в цей час більшість шкіл були платними).

Члени згромадження першими стали навчати дітей не латиною, як було тоді загальноприйнято, а рідною мовою (не виключаючи і навчання іноземних мов).  Також святий Жан де Ля Саль був першим, хто в своїй педагогічній практиці відмовився від застосування тілесних покарань, які також в цей час були загальноприйнятими. Був канонізований в 1900 році папою Левом XIII. Покровителем шкільництва та вчителів проголошений в 1950 році папою Пієм XII.  

banner

Про часопис
"З любов’ю у світ" – єпархіальний молодіжний часопис – заснований у грудні 1999 року Божого. Часопис є щомісячним виданням, тираж якого складає 7000 примірників. За час існування часопису його редакторами були: о. Василь ПОТОЧНЯК та о. Василь ГОЙ. «З любов’ю у світ» - це часопис, який твориться молоддю для молоді. Автори часопису у своїх матеріалах розкривають теми духовного життя, стосунків у родині та виховання дітей. Історична рубрика знайомить читача з глибинами життя нашого народу. Щомісяця до редакції надходять питання на різноманітні теми. Ґрунтовні відповіді на ці запитання читачі дізнаються у черговому номері часопису.

Редактор:
о. Олег КЕКОШ

Адреса:
вул. Шевченка, 29/1
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна

Тел.: +380324450110
Ел. пошта:
lubysvit@sde.org.ua

^ Догори