SDE

Чи був св. Яків сином св. Йосифа?

№1 (170), січень 2014 _ Ігор БРИНДАК
Друк E-mail
Ікона
Св. Яків, брат Господній
У номері 9 (168) часопису «З любов’ю у світ» за 2014 рік у статті «Празники листопада» написано наступне: «Святий Яків був сином святого Йосипа, обручника Пречистої Марії». Як це розуміти?

У Посланні св. Павла до Галатів (Гал, 1, 19) є написано: «А іншого з апостолів я не бачив, крім Якова, брата Господнього». Є ще деякі інші місця в Святому Письмі, де згадуються брати і сестри Ісуса Христа (наприклад, Лк. 8, 19 – 21). Деякі богослови на підставі них припускають, що Святий Йосип до заручин з Пречистою Дівою Марією був одружений, а пізніше повдовів. І тому Яків та інші так звані брати і сестри Ісуса – це діти Йосипа від першого шлюбу. Однак, є й інша думка, що ці брати і сестри, включаючи Якова, - це двоюрідні брати і сестри Ісуса Христа. Ні одна ні друга гіпотези не є Церквою засуджені. Але не є також офіційними догмами.

banner

Про часопис
"З любов’ю у світ" – єпархіальний молодіжний часопис – заснований у грудні 1999 року Божого. Часопис є щомісячним виданням, тираж якого складає 7000 примірників. За час існування часопису його редакторами були: о. Василь ПОТОЧНЯК та о. Василь ГОЙ. «З любов’ю у світ» - це часопис, який твориться молоддю для молоді. Автори часопису у своїх матеріалах розкривають теми духовного життя, стосунків у родині та виховання дітей. Історична рубрика знайомить читача з глибинами життя нашого народу. Щомісяця до редакції надходять питання на різноманітні теми. Ґрунтовні відповіді на ці запитання читачі дізнаються у черговому номері часопису.

Редактор:
о. Олег КЕКОШ

Адреса:
вул. Шевченка, 29/1
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна

Тел.: +380324450110
Ел. пошта:
lubysvit@sde.org.ua

^ Догори