![](/images/stories/27.09.09.-Drohobych-Severyn-hoda/severyn-proscha.jpg)
На завершення прот. Іван Паньків, декан Дрогобицький, подякував усім священикам та вірним за те, що долучились до цієї молитовної ходи вулицями м. Дрогобича, яка сприятиме поширенню почитання наших новомучеників, зокрема блаж. Северина Бараника, серед нашого народу.
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
Довідка
Блаженний свщмч. Северин Бараник (ЧСВВ) народився 18 липня 1889 р.
24 вересня 1904 р. вступив до Чину Святого Василія Великого в Крехові і 16 травня 1907 р. склав свої перші чернечі обіти, а 21 вересня 1910 р. — схиму (вічні обіти). Єрейські свячення прийняв 14 лютого 1915 р. У 1932 р. його призначили ігуменом монастиря оо. Василіян та парохом церкви Святої Трійці в Дрогобичі.
26 червня 1941 р. заарештований НКВС і ув’язнений в Дрогобицькій тюрмі. З того часу священика ніхто живим не бачив.
Після відступу більшовиків люди знайшли спотворене тортурами тіло отця на території в’язниці. Місце поховання блаженного остаточно невідоме, проте численні свідчення вказують на те, що священика поховали разом з іншими у спільній «братській» могилі на цвинтарі на вулиці М. Грушевського у Дрогобичі.
ФОТОРЕПОРТАЖ:
![](/images/stories/archive/27.09.09.-Drohobych-Severyn-hoda/1c99727b.jpg)
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]