SDE

У Єпархіальному музеї м.Трускавця відкрилась виставка "Вишивання: услід за євангелистами"

08 грудня 2009
Друк E-mail
8-го грудня у Єпархіальному музеї м.Трускавця відкрилась виставка-продаж  "Вишивання:услід за євангелистами" авторами цих чудових  робіт є Марія Навроцька та Галина Соколюк творча сім’я з Івано-Франківська.Також новий десяток ікон з бісеру експонують уже знайома нам сім’я Благути із Жидачівщини. Завітавши до музею на вишивані картини майстринь можуть подивитися всі шанувальники цього ремесла. Ремесла, яке завдяки вправним рукам перетворилося на мистецтво. Мабуть, ніхто не відмовився б мати у своєму домі одне з таких див.

Різна й кольорова гама — від приглушено-ніжних до яскраво-насичених барв. Як правило, роботи виконані традиційною технікою — хрестиком. Менше — напівхрестиком, гладдю, низинкою. Сюжети вишиваних картин — найрізноманітніші, чимале місце займають роботи на релігійну тематику. Та найбільше, зізналися авторки, до душі сакральна тематика. І це підтверджує експозиція. Від цього — особливий стан душі світла аура, і, зрозуміло, задоволення.Представлені на виставці також пейзажі, квіти, рушники.

Мама з донькою — не перші майстрині в родині. Ниточка творчого родоводу снується здалека. Пані Марії Навроцькій любов до вишивання привили мама і тітка, які мали великий досвід у цій творчості. Найкращий приклад для дитини — це її батьки. І не дивно, що донечка Галина також полюбила кольорові ниточки, гуцульське полотно і панаму.

«Вишивати я почала з самого дитинства, — розповідає Галина Соколюк. — Спочатку я вишивала серветки, рушнички, зараз я перейшла до серйознішого вишивання — це вишивання картин. Найбільше люблю вишивати пейзажі — там, де природа і люди на природі».

Свою донечку-шестикласницю Любу Галина також навчає вишиваним дивам. Заступник головного бухгалтера ВАТ «Івано-Франківськгаз» — посада відповідальна, тому для вишивання залишається лише вечір, але Галина встигає все.

У виставці особливо зворушує те, що ніби так просто: мама і донька зібрали свій творчий доробок і зробили виставку. Але це ж лише часточка всього, що вони вишили за роки. По далеких світах вже милуються роботами вправних майстринь люди, і може замисляться, що це за країна — Україна, і що це за місто — Івано-Франківськ.Виставка триватиме два місяці, отож усіх охочих радо запрошуємо до нашого музею, помилуватися та відчути насолоду справжнього мистецтва.

Тарас ШАФРАН,
директор Єпархіального музею

 

 

Теми: Єпархіальний музей

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори