SDE

У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась великодня виставка

15 квітня 2011
Друк E-mail
У Єпархіальному музеї м. Трускавця 14 квітня 2011 року відкрилась персональна великодня виставка авторських робіт п. Ірини Бердаль – Шевчик. Розпочинаючи з нашого музею авторка реалізовує свою давню мрію - проект "Від голки з ниткою до об'єктива". Де заплановано за два роки, крок за кроком, відвідати усі куточки Львівської області.

Представлені на виставці роботи - це авторські колекції писанок, для створення яких використовується бісер, техніка плетіння "Ндебеле", оформлені на дерев'яних підвісках. Плануючи нову колекцію великодніх писанок за основу, зазвичай, п.Ірина використовує фрагмент українського візерунку. Вона навчилася обплітати писанки і ялинкові іграшки бісером. Це дуже клопітка робота, яка вимагає вивчення фрагментів візерунків у різних місцевостях. Саме ці твори мистецтва Ірина і фотографує, сьогодні вона виставляє ці фото у нашому музеї. Як зазначає авторка: « Через світлини, коли зупиняється час, я передаю свою маленьку казку, відчуття свята, неповторності кожної хвилини життя».

Ірина Бердаль - Шевчик народилась в 1981 році в місті Трускавець на Львівщині у сім'ї родовитого різьбаря Юрія Бердаля. З дитинства, дивлячись як батько працює, зрозуміла - руки можуть творити неповторні речі. Любов до прекрасного Іринка отримала від батьків разом з генами талановитого лемківського роду.Математична освіта зробила певний відбиток на творче захоплення майстрині - композиції з бісеру мають дуже врівноважену та точну побудову.Писанкові орнаменти на основі традиційних української вишивки відзначаються тонким відчуттям кольору та гармонії. п. Ірина створила писанкові композиції на основі галицьких орнаментів і рослинних елементів трансформувавши їх математичними розрахунками на бісер. З допомогою батька оформила їх на дерев'яних різьблених держаках.

З вересня 2002 року Ірина Бердаль - Шевчик є активним членом Об'єднання народних майстрів та художників - аматорів при Львівському державному обласному центрі народної творчості і культурно-освітньої роботи. Починаючи з 2002 року до сьогодні була учасником більш ніж 20 виставок, серед якихколетивні ( м. Львів, м. Трускавець, м. Луганськ, м. Ужгород, м.Вінниця, м.Луцьк,м.Рівно, м. Дрогобич, м. Івано-Франківськ) та родинні (м.Трускавець, м. Львів).Станом на весну 2011 р. нараховується понад 90 колекційних авторських робіт з бісеру та більше 70 авторських світлин.

Запрошуємо усіх небайдужих до мистецтва відвідати великодню виставку, яка буде триватит з 14 квітня по 27 травня 2011 року.

Тарас Шафран,
Директор
Єпархіального музею

synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори