SDE

«″Підгорецькі отці″ прагнуть здобути довіру людей, обкидаючи брудом католицьких ієрархів», - Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) на прес-конференції у Львові

29 березня 2012
Друк E-mail
Фото Департаменту інформації УГКЦ
«Обкидаючи брудом усіх єпископів Католицької Церкви, ″підгорецькі отці″ прагнуть здобути довіру вірних УГКЦ. Нам відомі випадки, коли психологи та лікарі приходили на їхнє Богослужіння, щоб зрозуміти, у чому секрет цілковитого підкорення людей догналівцями. Деякі із цих експертів не змогли бути присутніми до кінця на таких молитвах, адже, за їхніми словами, таке моління давить на психіку людини. 

Усі вони одностайно заявляють, що підгорецька секта використовує практику східної медитації», - про це сказав Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, під час прес-конференції, що відбулася 29 березня 2012 року в Митрополичих палатах Свято-Юрського комплексу у Львові. Захід був присвячений офіційному оприлюдненню заяви Конгрегації у справах віровчення «Про канонічний статус самозваних підгорецьких греко-католицьких єпископів».

На прес-конференції також були: Преосвященний Владика Венедикт (Алексійчук), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ; Владика Михайло (Колтун), Єпарх Сокалсько-Жовківський; о. Орест Вільчинський, керівник інформаційного проекту «Католицький Оглядач»; о. Сергій Ковальчук, канцлер Львівської архиєпархії УГКЦ; та о. Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ.

Владика Ігор спершу наголосив, що таке звернення є важливим для всієї Католицької Церкви, бо група Іллі Догнала із своїми звинуваченнями вже виходить поза межі України. Потім Митрополит Львівський пригадав, що троє із цих самозваних єпископів не є громадянами України (Ілля Догнал, Методій Шпіржик і Роберт Обергаузер) і лише Маркіян Гітюк є громадянином держави. Промовець підкреслив, що в УГКЦ нічого не відомо про єпископські свячення вищезгаданих осіб, тому ієрархи Церкви звернулися до Конгрегації у справах віровчення, щоб її представники сказали своє слово.

Митрополит Ігор зосередив увагу на тому, що Конгрегація у справах віровчення своїм документом формально заявила, що не визнає дійсності єпископських свячень догналівців і всіх тих свячень, котрі вони здійснили і продовжують здійснювати. ″Підгорецькі отці″ є екскомуніковані, проте вони продовжують розпалювати бунти і протести в українському суспільстві, використовуючи у назві своєї секти слово ″католицька″».

«Ця заява закликає вірних бути пильними і не приєднуватися до цієї секти, бо її представники перебувають поза сопричастям із Апостольським Престолом. Ми посприяємо тому, щоб усі греко-католики могли ознайомитися із змістом цієї заяви і дізнатися, що таких ″єпископів″ не визнає вся Католицька Церква. Закликаю всіх до молитви за їхнє навернення», - сказав на завершення Митрополит Львівський.

Департамент інформації УГКЦ

Теми: секта Догнала

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори