![](/images/resized/images/stories/events/2012/jun/dsc09674_300_270.jpg)
Благословляючи початок будівництва, владика Ярослав звернувся до вірних: «Сьогоднішній празник Співстражданння Пресвятої Богородиці допомагає нам глибше пізнати і полюбити розп'ятого Христа, ввійти в таїнство його смирення і любові до кожної людини». Архиєрей додав, що підґрунтям для цього свята є розповідь євангелиста Івана про молитовне присутність Пресвятої Богородиці у стіп, розп'ятого на хресті, Божого Сина. «Вона бачила пробитий бік свого Сина, – цей досвід співстраждання та участі у відкупленні уможливлює те, що Марія стає матір'ю не тільки ап. Івана, але і всіх тих, що стали спасенні через хресну жертву Її сина, тобто нас з вами», – зазначив владика.
Єпископ звернув увагу вірних на те, що з уст Марії євангельський очевидець не чує нарікань, чи прохань про те, щоб були покарані мучителі її Сина: «Співстраждаючи з Сином, Богородиця відкриває своє серце, щоб воно стало тихою пристанню для тих, що хочуть спастися та загубилися у цьому світі ненависті й злоби».
Після завершення чину освячення наріжного каменя владика Ярослав привітав о.Віталія Дзиндзюру (адміністратора парафії) та громаду вірних з початком богоугодної справи зведення Божого храму. Храм, за словами єпископа, виражає відвічну тугу людини за Богом. Окрім цього, ця будівля є цілком інакшою, ніж інші – тут людина перемінюється, стає учасницею Божої святості. Отож архієрей побажав вірним, щоб у їхньому селі якнайскоріше було споруджено дім Божий.
о.Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]