![](/images/resized/images/stories/events/2013/feb/dsc01690_300_270.jpg)
"Молитва має силу зупинити Бога і зосередити Його увагу на нас – лише на нас коли ми з довірою молимось до Бога", - зазначив владика Ярослав, коментуючи недільну Євангелію про зцілення Христом сліпого чоловіка. Соціальний статус сліпця, який був жебраком, не став перешкодою для того, щоб Ісус звернув увагу на нього. Почувши крик людського горя, Христос звернув увагу та зцілив невідомого чоловіка.
Відтак архиєрей наголосив на важливості молитви на духовному шляху людини до Бога: "Молитва є не тільки релігійним обов'язком, вона є основною потребою людського існування, котра необхідна для повної самореалізації людини, головним виміром якої є її поєднання з Богом". У молитві повинні бути чотири складові, про які пише Св. Василій Великий: «Спершу прослав Бога, потім подякуй за добродійства, які Він тобі зробив, далі відкрий Йому свої гріхи і порушення заповідей Його і наприкінці проси в нього те, що потрібне тобі, головно для спасіння твоєї душі». Через уважну і щиру молитву Бог повертає людині духовний зір. Прозрівши, ми починаємо зауважувати речі, яких донедавна ще не бачили і не розуміли.
Після завершення богослужіння єпископ привітав новопоставленого єрея Мар'яна Тупичака та подякував його батькам за християнське виховання сина. Владика також подякував усім, хто товаришував нововисвяченому єрею на його духовному шляху. Нагадаємо, що минулої неділі архиєрей уділив священичі свячення диякону Роману Скаличу.
о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]