SDE

Владика Степан (Меньок): "Всі ми, що покликані до життя земного, - покликані також до життя вічного" [фото&відео]

20 травня 2013
Друк E-mail
Фото Олега Бісика
Владика Степан (Меньок) благословляє прочан
19 травня, у неділю Жінок-Мироносиць відбулась загальноєпархіальна проща до с. Грушів на Дрогобиччині. Щороку у цю пору вірні з міс та сіл єпархії прибувають до Грушева, щоб помолитись перед чудотворною іконою Богородиці, яка знаходиться у місцевому храмі. Разом з тим прочани черпають освячену воду з криниці, яка знаходиться всередині церкви.

Цьогорічне паломництво розпочалось напередодні, 18 травня, увечері нічними чуваннями, які завершились ранковою Святою Літургією. Близько 11-00 години до Грушева прибула піша проща з м. Дрогобича в супроводі священиків та семінаристів. О цій же порі розпочалась Архиєрейська Літургія, яку очолив владика Степан (Меньок), екзарх Донецько-Харківський, у співслужінні о. Григорія Комара (протосинкела єпархії), о. Зеновія Майкута (пароха місцевого храму) та священиків з різних деканатів єпархії.

Звертаючись до прочан з пастирським словом, владика Степан поділився своїми спогадами про відвідини с. Грушів у 1987 році. За словами єпископа, тоді люди, які прибували на молитву до чудотворного місця повертались до своїх домівок духовно оновленими. Саме це, на думку єпископа, є ознакою чудотворності даного місця, коли вірні, прийшовши віддати славу Богові, приступають до Святих Тайн Сповіді та Євхаристії.

"Всі ми, що покликані до життя земного, покликані до життя вічного", - наголосив єпископ, зазначаючи, що часто людина має спокусу про це у вихорі життя забувати. "Ми українці глибоко віруючий народ - і слава Богу! Дав би Бог, щоб цей дар віри нас ніколи не опускав", - таким побажаннями завершив свою проповідь владика Степан.

Після завершення Літургії о. Григорій Комар від імені владики Ярослава, єпископа Самбірсько-Дрогобицького, подякував екзарху Донецько-Харківському за спільну молитву разом з духовенством та вірними єпархії у цьому відпустовому місці. Цією прощею, як наголосив протосинкел єпархії, розпочинаються у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії святкування 1025-ліття Хрещення Руси-України, Року віри, а також 20-ліття з дня заснування єпархії. Священик подякував парохові парафії с. Грушева за те, що разом з парафіянами дбають про розвиток відпустового місця.

о. Олег Чупа,
Прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ
Автор світлин та відео - Олег БІСИК 

ВІДЕО

 

Теми: Степан (Меньок), Меденицький деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори