SDE

Владика Григорій благословив Святу Вечерю для самотніх [фото]

12 січня 2015
Друк E-mail
www.caritas-sde.org
Щороку року Дрогобичі в осередку доброти й милосердя – благодійному фонді «Карітас» – відбувається Святвечір для тих, хто немає хати, родини та залишився самотнім. Й щораз більше й більше добровольців та просто небайдужих людей долучаються перед Різдвом до цієї милосердної справи. Цього року Святвечір відбувався у кафе «Витанія» в приміщенні «Карітасу» за участі наших волонтерів, духівників, соціальних працівників та багатьох інших небайдужих краян. Велику частину роботи взяла на себе спільнота взаємодопомоги «Наша Хата», члени якої також були присутні, а її директор Василь Голод побажав усім смачної куті та веселих свят. На цьогорічний Святвечір прийшло близько 50 людей. У кожного з них – своя складна життєва ситуація, але сьогодні в очах цих була радість того, що про них не забули, що їх нагодували та подарували тепло своєї душі та тепло Ісуса Христа.

– Я вперше прийшов на Святу Вечерю у «Карітас», сам я з одного з прилеглих сіл Мені надзвичайно сподобалось, бо тут дуже гостинно і ввічливо. Усіх пригощають різними смаколиками, тут дуже приємно й затишно. Хочу на Різдво насамперед побажати усім чергу миру, спокою та Божого благословення.» – піднесено і радісно поділився враженнями один з тих, хто прийшов на Святий Вечір.

В той час, коли усі присутні за столом частувались та смакували дванадцять пісних Різдвяних страв до слова запросили єпископа Української Греко-Католицької церкви – о. Григорія Комара:

– Мені дуже приємно, що сьогодні до нашого дому у «Карітас» прийшли люди. Це той дім, де завжди відчинено двері для бідних та тих, хто потребує опіки та допомоги, для того, щоб стати великою родиною та щоб прославити Христа своїми розповідями, радощами, переживаннями та навіть своїми сльозами. Бо сьогодні, коли я за святковим столом посидів з усіма цими людьми, то побачив у їхніх очах оту ностальгію за людським теплом, за родиною, за щастям … Тому дуже важливо, щоб після Святої Вечері ми усі без винятку були наповнені любов’ю, яку приніс нам новонароджений Христос. Я дуже вдячний усім тим, хто постарався допомогти. Різдво це величне свято. Я бажаю усім, щоб ви завжди відчували той момент, коли Ісус стукає до вашого серця і шукає там місця аби народитись, щоб ви ніколи не закрили перед Ним дверей свого життя. Нехай це Різдво буде дуже пам’ятним у вашому житті! Ми не забуваємо і наших воїнів, які зараз на Сході оберігають нашу безпеку і життя багатьох, згадуємо і тих, які зараз на Донбасі опинились у дуже жахливих умовах і можливо не матимуть такої Вечері,яку маємо сьогодні ми. Нехай Різдво зробить нас щасливими і Богом благословенними.» – такими словами та молитвою «Отче Наш» владика Григорій розпочав урочисту трапезу Святвечора.

Окрім душевних та теплих побажань від духовенства нашого міста, на святі виступили студенти Дрогобицького музичного училища, котрі проникливо виконали «Щедрик, щедрик» та «Ой, радуйся земле», також чудово віншували, й цим зробили атмосферу у залі ще більш святковою та радісною. Окрім цього, під музичний супровід українські колядки виконали діти та дорослі недільної школи при церкві Петра й Павла.

Цього року, як і кожного разу, напередодні Різдва Христового серце кожної самотньої, людини було сповнене добра, любови та душевної втіхи, адже вони відчули радість справжнього Різдва.
Благодійний Фонд «Карітас» СДЄ УГКЦ висловлює велику подяку усім волонтерам, та людям, які долучились до Святвечора для безпритульних і тих, хто потребує допомоги.

Маріанна БУЯК,
працівник "Карітасу СДЄ"

ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор світлин Маріанна БУЯК

Теми: Григорій (Комар), карітас

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори