SDE

Понад 2 000 мирян помолились на IX-му єпархіальному з'їзді "Матері в молитві" в м.Бориславі [відео]

28 червня 2015
Друк E-mail
Фото Іванни РИЖАН
27 червня у м. Бориславі відбувся IX з’їзд спільнот «Матері в молитві» Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Як зазначив організатор заходу, голова Комісії у справах мирян, священик Любомир Митник, тут кожна друга жінка молиться за свого сина, чоловіка, брата, внука, котрі перебувають у зоні військових дій на Сході нашої України.

70 спільнот загальною кількістю понад 2000 учасників помолились у храмі Святої Анни. Храм відомий в Україні як "скарбниця мощей", де відбулося чимало зцілень. Тут знаходяться понад півтисячі останків святих. 

Архиєрейську Божественну Літургію у співслужіні численних священиків з єпархії очолив владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Звертаючись до молільників, архиєрей вказав на молитву, як на єдину «стратегію», яка є нашою зброєю, щитом, захистом і дорогою у завтрашній день.

Проповідник пригадав, що саме 27 червня Церква святкує 14 річницю приїзду на українську землю блаженної пам’яті Cвятішого отця Івана-Павла ІІ Папи Римського, котрий проголосив на нашій землі 27 блаженних українських святих мучеників. «Хотів би вказати на одну рису, яка їх усіх об’єднувала: вони мали святих матерів, котрі за них молилися, прищепили їм віру і любов до Церкви, до свого народу, зуміли передати їм від себе те, що мали найсокровеннішого, найціннішого», - зазначив владика Григорій.

«Тому могли їхні діти стати героями правди, добра, стати святими. У цьому є велич нашого народу, що може з-поміж себе видати святих», - додав архиєрей.

Як взірець для наслідування, вказав на добрий приклад виховання матері митрополита Андрея – Софії. «Її діти стали великими людьми. Вона казала: «Діти чемні, добре в них в школі – я молюся «Богородице Діво». Не слухають, є якийсь клопіт – «Богородице Діво». Нехай це і Вам стане доброю підказкою і наукою», - наголосив проповідник.

На переконаня владики Григорія, лише святі матері порятують нашу країну, наш народ. «Є сила, яка може зупинити зло, – вона називається материнська молитва», - продовжив єпископ.

На завершення проповіді, Владика подякував спільнотам, що поєдналися і зростають не лише кількісно, а й духовно. «У цих молитовних спільнотах Ви опановуєте найвище мистецтво – мистецтво молитися, розмовляти з Богом, довірятися Йому, учитися від Нього», - зазначив проповідник.

«Кожен добрий, поважний результат осягається поважною працею, тому Ви її не бійтеся. У своїй молитві будьте витривалими, постійними. Нехай ця молитва небеса роздирає і доходить до Престолу Божого. І тоді, мабуть, ще не один Папа приїде на українську землю, щоб проголошувати нових святих і нових блаженних, яких народили і виховали наші святі українські матері», - підсумував архиєрей.

Оксана Роман подарувала учасникам з’їзду зворушливу пісню «Мамина молитва» і засвідчила чудо, яке сталося в її родині через молитовну підтримку матерів: її син вижив в «Іловайському котлі».

Опісля священики Роман Василів та Степан Угрин розповіли про особливість храму та провели реколекції для учасників молитовної зустрічі, в яких розповіли про приклад життя і виховання у родині Шептицьких.

Комісія у справах мирян подякувала координаторові єпархіальних спільнот, п. Надії Худзей, за організаційну підтримку та духівникові спільнот, священику Степанові Угрину. Рівно ж висловила вдячність парохові храму Святої Анни, Роману Василіву, за надану можливість молитись у храмі - "скарбниці мощей".

Комісія у справах мирян Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

Теми: Григорій (Комар), Матері в молитві

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори