SDE

Лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка став Блаженніший Любомир, завдяки своїй книзі про митрополита Андрея Шептицького [фото]

27 серпня 2016
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
27 серпня в м. Дрогобичі, в приміщенні Народного дому, відбулось вручення Міжнародної премії імені Івана Франка, першим лауреатом якої в номінації "За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук" став Блаженніший Любомир, архиєпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви. Колишній предстоятель УГКЦ отримав високу відзнаку за монографію "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму", яка в 2015 році вийшла друком у Львові.

Церемонія нагородження розпочалась з привітань представників влади і наукових кіл. Зокрема, до присутніх звернулись: Олег Синютка (голова Львівської обласної державної адміністрації ), Олександр Ганущин (голова Львівської обласної ради), Тарас Кучма (міський голова м. Дрогобича), Надія Скотна (ректор Дрогобицького педуніверситету). Далі перед присутніми виступив голова правління фонду і водночас онук Каменяра - Роланд Франко, а також Ігор Курус – директор-розпорядник фонду.

Відтак члени експертної ради - професор Микола Мушинка і професор Альфред Шпрьоде - розповіли про критерії, згідно яких оцінювались наукові праці. До складу ради увійшли науковці з 4 країн. На номінацію премії були подані 14 наукових публікацій з богослов'я, історії, філософії, культурознавства, літературознавства, етнології і україністики, що побачили світ в недавньому часі.

"Хочу зазначити, що цьогорічний Лаурет премії зробив вагомий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук, зокрема богослов’я, тому заслуговує на таке визнання", - сказав Микола Мушинка професор Прешівського університету в Словаччині, даючи оцінку науковій праці Блаженнішого Любомира.

За словами Альфреда Шпрьоде, професора Університету Мюнстера в Німеччині, монографія "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму" була захищена Блаженнішим Любомиром як докторська дисертація в 1972 році в Папському урбаніанському університеті в Римі. Наукова праця була написана англійською мовою, а в 2015 році за сприяння Львівського національного університету імені Івана Франка була перекладена української мовою. Перекладачі актуалізували текст праці таким чином, що впровадили у неї найновішу бібліографію.

Відтак відбулась церемонія вручення нагороди Лауреату. Оскільки з об’єктивних причин Блаженніший Любомир не зміг прибути на захід, він уповноважив прийняти нагороду, а відтак в його імені зачитати подячне слово, владику Ярослава, єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ. 

У своєму слові Блаженніший Любомир подякував членам журі за те, що головну нагороду вирішили вручити за працю про митрополита Андрея Шептицького. "Митрополит Андрей - це постать, яка заслуговує на особливу увагу. Я вважаю, що нам важливо не тільки знати про Митрополита. Далеко важливішим є, щоб, пізнавши його багатосторонні діяння, ми старались його наслідувати", - наголосив лауреат. Блаженніший Любомир висловив подяку також ректорату й науковим працівникам Львівського національного університету, завдяки ініціативі і праці яких ця книга вийшла у світ.

Завершилась перша частина церемонії вручення міжнародної премії покладенням квітів до пам'ятника Івана Франка.

Свято продовжилось в конференц-залі Дрогобицького педуніверситету, де до присутніх зі словом звернулась ректор цього закладу Надія Скотна, а також академік Степан Павлюк та історик Мар'ян Лозинський, проректор Львівського національного університету. Доповідачі здійснили короткий історичний екскурс про Українську Греко-Католицьку Церкву, а також розповіли про те, як готувалась до друку книга Блаженнішого Любомира "Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму".

Відтак з нагоди 160-ї річниці від дня народження Івана Франка в його родинному селі Нагуєвичі відбулась молитва біля хреста, що в XIX ст. був встановлений батьком Каменяра на честь скасування панщини. Очолив цей захід владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

ФОТОРЕПОРТАЖ

Теми: Григорій (Комар), Андрей (Шептицький), Любомир (Гузар), Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори