SDE

Мандрівна школа військового капеланства у Дрогобицькій духовній семінарії

27 вересня 2016
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
24 вересня в Дрогобицькій духовній семінарії відбулась зустріч з полковником українського війська Русланом Коханчуком, який є дияконом УГКЦ, старшим офіцером відділу роботи з громадськими релігійними організаціями і шефських зв’язків Департаменту соціальної і гуманітарної політики Міністерства Оборони України. Він відповідає за координацію церковно-військових відносин.

Полковник підготував для семінаристів лекцію на тему "Підготовка священнослужителя до місії в зоні бойових дій". Дану лекцію військовий читає у рамках авторської програми "Мандрівна школа військового капеланства". У своїй доповіді лектор акцентував увагу на підготовці священнослужителя до місії на війні, а також дав зрозуміти, для чого потрібно капеланство. Диякон зазначив, що капелан - це людина з чистого середовища, яка повинна впроваджувати потребуючих до цієї чистоти. Капеланський цикл включає такі компоненти: підготовку до місії; мирну діяльність; діяльність на війні; реабілітацію та духовне лікування; акумуляцію досвіду, обмін та корекцію. Для того, щоб мати хорошу підготовку до місії, потрібно пройти чотири етапи підготовки: інтелектуальний, матеріально-технічний, психологічний та духовний. Лектор зазначив, що військовий капелан завжди має бути поруч, щоб розгорнути серце воїна у вічність, коли той перебуватиме у небезпеці. На кінець, капелан ознайомив семінаристів з літературою, в якій йде мова про пережитки воєнних часів та капеланство. Наголосив, що це буде хорошим уроком для майбутніх капеланів.

По завершенні доповіді, від імені всієї семінарії виголосив промову проректор з навчання о. Роман Андрійовський, який подякував полковнику за захоплююче представлення, а також побажав Божої допомоги у здійсненні його мрії, щодо структурованого капеланства.

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори