SDE

У Дрогобицькій семінарії відбулась презентація богослужбового збірника "Стихирар"

22 жовтня 2016
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
21 жовтня 2016 року в Дрогобицькій духовній семінарії відбулась презентація богослужбового збірника «Стихирар», в основу якого покладена антологія стихир літургійного року. Презентація відбулась у рамках чергового засідання дрогобицького осередку УБНТ. Представляв цей збірник єромонах студійського уставу Лаври Святого Йоана Хрестителя Лука Михайлович, який і є автором та укладачем цього збірника.

У своїй доповіді отець Лука розповів про важливість цієї книги, яка відкриває перед сучасними співцями забуті перлини передання української середньовічної церковності. Книга продовжує славетні традиції вітчизняних богослужбових ірмологіонів. Богослужбовий збірник укладено на основі кращих взірців українських рукописних ното-лінійних ірмолоїв XVI-XVIII ст., які являють сучасникам нев’янучу молодість традиційної християнської культури.
На презентації були присутні представники духовенства та чернецтва, церковні співці-регенти, семінаристи, студенти музичних закладів, а також поціновувачі традиційної літургійної культури.

По завершенні презентації відбулось духовне дійство «Під Покровом» у виконанні крилосного хору «Клірос» Свято-Іванівської Лаври, монахів студійського уставу з м. Львів. Прозвучали перлини літургійної музики візантійсько-української традиції XVI-XVIII століть. Одразу після цього відбулась Вечірня, яку очолив проректор з виховання о. Василь Чава у супроводі хору "Клірос".

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія

Інші публікації за темою
synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори