SDE

У Дрогобичі відзначили 85-ті роковини геноциду українського народу

27 листопада 2017
Друк E-mail
www.drohobych-rada.gov.ua
Голодомор 1932-1933 років — одна з найтрагічніших подій за всю історію українського народу. Пам’ять жертв Голодомору вшановують щороку в четверту суботу листопада. У суботу, 25 листопада, у Дрогобичі традиційно на території Меморіалу «Тюрма на Стрийській» відбулося поминальне віче з вшанування пам`яті загиблих жертв голодоморів в Україні. Розпочався жалобний захід з панахиди за жертвами голодомору не лише 1932-1933 років, а й  1921-1922, 1946-1947 років в Україні, яку очолив владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

«Сьогодні молимось за братів і сестер наших, убієнних страшною смертю, лише з причини однієї —  що були українцями, які любили свою землю. А та земля була потрібна комусь іншому, і на ній уже не було місця для тих, хто її обробляв. Скільки ж треба мати у собі ненависті, зла і гріха, щоб спланувати страшний геноцид цілого народу. Їхня жертва є для нас, вона не є даремною, а є нашою цінністю і маємо про це пам’ятати. Перед тим як цей лютий московський кат забирав у нас хліб, яким батьки годували своїх дітей, вони забрали в нас той хліб, що дає життя вічне. Страшні наслідки залишив за собою голодомор — страх. Страх бути собою, страх бути українцем. Можливо, Господь приберіг для нас той час, коли вже ніхто інший слова сказати не зможе, а українці вестимуть за собою народи», — зазначив владика Григорій.

Відтак до дрогобичан, які прийшли скорботно вшанувати пам`ять заморених страшним та смертельним голодом невинних українців, звернувся міський голова Дрогобича Тарас Кучма, акцентуючи увагу не лише на трагедії 32-33 років, яка тоді спіткала Східну Україну, але й про реалії сьогодення, які нині там відбуваються, коли українським воїнам доводиться стикатися з ненавистю до української мови, української держави та її народу.

«Московит — це азіатське зло, яке знайшло унікальний спосіб знищення: вони спочатку знищувати дух — наші церкви, а після того тихо, обеззброївши, почали знищувати і тіло. Ми повинні про це пам’ятати. Насправді ми, український народ, переживши усі ті лихоліття, повинні показати, чого ми вижили, яка мета життя на землі, до чого потрібно прагнути і до чого йти. А  йти потрібно тільки до Бога і пам’ятати: всі ті жертви були в ім’я правди та істини», — підкреслив мер Дрогобича, Тарас Кучма.

Джерело: сайт міської ради

Теми: Дрогобицький деканат, Григорій (Комар)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори