SDE

Іконописець Левко Скоп презентував книгу "Методика датування Галицьких ікони XV-XVI століть"

27 березня 2019
Друк E-mail
www.dds.edu.ua
26 березня в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбулась презентація книги Українського богословського наукового товариства "Методика датування Галицьких ікони XV-XVI століть" Левка Скопа. Представлення розпочалось із спільної молитви.

На представленні були присутні не тільки семінаристи, а й представники інтелігенції Дрогобича та Львова. Розпочав засідання викладач Дрогобицької духовної семінарії о. Ігор Цмоканич, який коротко представив присутнім доповідача Лева Скопа. Він і волонтер, і реставратор Собору св. Юра у Львові, а головно академік та іконознавець. Опісля слово було надано Тетяні Думан - головному редактору книг Лева Скопа. По завершенні її лаконічної промови директор видавництва "Коло" міста Дрогобича Микола Походжай подякував за співпрацю семінарійної спільноти та підкреслив важливість такого зібрання саме в семінарії.

Левко Скоп розповів про три опубліковані ним книги та ознайомив слухачів із феноменом українського іконопису на основі цих літературних творів. Найбільш вартісними працями є ілюстроване Пересопницьке Євангеліє та "Технологія іконопису" - перша в Україні книга про детальну техніку українського іконопису.

Наприкінці ректор семінарії о. Мирон Бендик висловив вдячність доповідачеві та наголосив на важливості синтезу мистецтва із релігією, яка є духовним підтекстом малювання ікон. По завершенні засідання було зроблене пам'ятне фото. Також можна було переглянути та придбати цінні книги Лева Скопа.

Джерело: сайт ДДС

Теми: семінарія

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори