SDE

У рамках Інституту постійної формації духовенства професор Ігор Скочиляс виголосив лекцію про київське християнство

31 травня 2019
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
28 травня у м.Самборі і 29 травня у м.Дрогобичі священики Самбірсько-Дрогобиької єпархії в рамках Інституту постійної формації духовенства прослухали лекцію про київське християнство, яку виголосив проректор Українського католицького університету професор Ігор Скочиляс.

Відкриваючи зустріч, владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, зазначив, що лекція проф. Ігора Скочиляса допоможе краще зрозуміти історичний контекст послання Блаженнішого Святослава «Наша Свята Софія».

Доповідач зазначив, що Український католицький університет тривалий час працює над осмисленням історичної спадщини УГКЦ. У 2013 році в УКУ засновано програму студій «Київське християнство», в рамках якої українські дослідники за співпраці з іноземними колегами осмислюють традицію, носієм котрої є УГКЦ. На сьогодні вже видано 16 томів із серії «Київське християнство».

«Ми продукуємо не тільки нові сенси, поняття, термінологію, але й відгукуємось на богословські й душпастирські потреби», - зазначив професор Ігор Скочиляс.

За словами доповідача, в 2020 році УКУ організовуватиме дві міжнародні конференції в Римі й Замості з нагоди 300-ліття проведення Замойського синоду 1720 року. Учасники конференцій висвітлюватимуть те, яким чином синод доклався до формування особливостей канонічного права Київської унійної митрополії, а відтак УГКЦ.

Далі доповідач дав тлумачення відомим поняттям, якими послуговується сучасна історіографія, а також богословська література – «Київська Церква», «київське християнство», «київська традиція» і «київська цивілізація». 

IMG 20190529 125328

Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Інститут постійно формації для духовенства, Григорій (Комар)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори