SDE

Владика Ярослав і владика Григорій взяли участь в молитві за Україну в Зарваниці

25 березня 2022
Друк E-mail
www.news.ugcc.ua
У п’ятницю, 25 березня, в базиліці Святого Петра у Ватикані Святіший Отець Франциск під час покаянного богослужіння посвятив росію, Україну та все людство Непорочному серцю Марії. Із собору Зарваницької Матері Божої з Папою єдналися владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні на чолі з Блаженнішим Святославом.

Єпископи УГКЦ, які цього дня провели надзвичайну сесію Архиєрейського Синоду, молилися у храмі перед Чудотворною іконою Зарваницької Божої Матері, єднаючись водночас зі Святішим Отцем та усім світом за посередництвом прямої трансляції. 

Наприкінці покаянного богослужіння Папа Франциск зачитав молитву посвячення росії, України та всього людства Непорочному серцю Марії.

Водночас у Зарваниці разом з Папою Франциском Акт посвяти українською мовою в імені усієї Української Греко-Католицької Церкви прочитав Блаженніший Святослав.

Звертаючись до вірних після посвяти, Глава УГКЦ підкреслив історичність цього моменту: «Кожен з вас у свій час розповідатиме своїм дітям, онукам і правнукам про те, що це була хвилина перемоги. Хвилина, коли ми віддали долю України в руки Пречистої Діви Марії».

Блаженніший Святослав додав, що війна, яка ведеться сьогодні росією проти України, – це духовна боротьба добра зі злом. А посвята росії та України Непорочному серцю Марії – це момент, коли ми віримо, що за молитвами Богородиці добро переможе.

Глава УГКЦ пояснив, що означає посвята саме росії та України Непорочному серцю Марії: «Росія була посвячена Непорочному серцю Марії через те, що Богородиця просила, щоб цей Акт був зроблений, бо звідти пошириться зло по цілому світі і знищить країни, знищить народи, принесе страждання людям. Ми молимося за наших ворогів, щоб Господь зупинив їхню вбивчу руку. А нашу Україну тут, у Зарваниці, ми разом зі Святішим Отцем посвятили під Покров Пречистої Діви Марії, Її Непорочному серцю, бо знаємо, що сьогодні Вона, Мати Божа, є з Україною, з нашим страждаючим народом».

«Наша доля сьогодні в надійних материнських руках», – додав Блаженніший Святослав.

Глава Церкви подякував владикам УГКЦ, які зібралися в Зарваниці на цю історичну подію, додавши, що звідти особливо єдналися з владикою Василієм Тучапцем у Харкові, владикою Степаном у Запоріжжі, владикою Михаїлом в Одесі. Ми єдналися, сказав він, з нашими владиками у різних країнах світу, на наших поселеннях Західної Європи, Північної, Південної Америки, Австралії і з усіма католицькими єпископами цілого віту.

«Ми сьогодні відчуваємо, що весь світ є разом з нами. Хочу подякувати всім вам, які сьогодні взяли учать у цій історичній події… Наша вдячність сьогодні лине до Святішого Отця Франциска, разом з яким ми пережили ці особливі, унікальні хвилини», – сказав Предстоятель.

Після Акту посвяти Глава УГКЦ з владиками Архиєрейського Синоду провів із Зарваниці традиційну молитву на вервиці.

Департамент інформації УГКЦ

 

 

 

 

 

Теми: Григорій (Комар), Ярослав (Приріз), Блаженніший Святослав

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори