![](/images/resized/images/stories/ikony/voznesinnja_300_270.jpg)
У пастирському слові до вірних архиєрей розповів про богословське значення свята Вознесіння Ісуса Христа: "Вознесіння не можна розуміти у фізичному значенні, але радше як остаточну прославу Воплоченого Слова та довершення діла Відкуплення, яке полягало на поєднанні того, що – земне, з тим, що – небесне". На це, за словами архиєрея, вказує кондак свята Вознесіння, що розпочинається наступними словами: "Сповнивши промисел щодо нас...".
Вартими окремої уваги, на думку єпископа, є слова євангелиста Луки про те, що апостоли повертались з Оливної гори "з великою радістю". На перший погляд, ці слова видаються дивними, адже учні розлучились з Божественним Учителем, закінчився період їх радісного спілкування з воскреслим Христом. Однак під час вознесіння Христос запевнив учнів, що ніколи не залишить їх: "Ось Я з вами по всі дні аж до кінця віку". Відтак владика Ярослав підсумував: "Христос не залишив апостолів і перебував з ними підчас їх проповіді". Подібно Ісус перебував з мучениками під час їх страждань, і вони відчували Його допомогу. Подібно Господь перебував із преподобними і полегшував їх подвиги. "Він з усіма, хто Його любить і виконує Його заповіді й тут на землі ми можемо Його зустріти", - додав наприкінці проповіді єпископ.
Зазначимо, що під час Літургії єпископ рукопоклав у дияконський сан піддиякона Василя Куцика, випускника Дрогобицької духовної семінарії. Напередодні, 23 травня, у Катедральному соборі владика Ярослав уділив піддияконські свячення п'ятьом випускникам Дрогобицької духовної семінарії: Василю Куцику, Роману Скаличу, Юрію Фоку, Андрію Стецику, Мар'яну Тупичаку.
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]