SDE

Владика Ярослав у день пам'яті жертв Голодомору: "Віра наша дає нам певність, що з душ невинно убієнних стерто земні муки й відновлено Божу справедливість"

23 листопада 2013
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
Владика Ярослав під час поминальної молитви біля меморіалу "Тюрма на Стрийській"
24 листопада у Дрогобичі на території Меморіалу "Тюрма на Стрийській" відбулась поминальна панахида за жертв Голодомору. Богослужіння очолив владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні духовенства міста. Участь у молитві взяли представники влади та громадськість міста.

"Без сумніву, 32-33 роки належать до найбільш болючих років історії України", - сказав владика Ярослав, звертаюсь до присутніх на поминальному богослужінні. За словами єпископа, вшановуючи жертв Голодомору, ми не маємо намір засудити когось, бо ті, що спричинилися до цього страшного геноциду, самі відповідають перед праведним Судом Христовим. Однак і з цього хочемо винести може надзвичайно болючий та прикрий, однак дуже важливий урок: жодна політична чи соціальна система, котра відкидає Бога, не може встояти, тим більше побудувати щасливе майбутнє та добробут громадян.

Саме тому, на думку владики Ярослава, усвідомлення тих жахливих помилок минулого стає постійною спонукою для всіх нас будувати майбутнє, більш придатне до людських потреб, протидіючи будь-якій ідеології, що спотворює життя, гідність та духовні чи матеріальні потреби людини.

"Спогадуючи жертву синів і дочок, дітей і немовлят нашої землі мусимо  зміцнити справжню любов до України, котра не звернена проти інших народів, але, радше, оживляє в людській душі почуття гідності кожної людини, до якого б народу вона не належала", - додав єпископ. На завершення проповідник наголосив, що пам’ять про невинно вбитих під час Голодомору має спонукати всіх, від кого залежить добро народу, будувати таке суспільство, в якому спільне добро, природний, Божий закон та людські права будуть головними критеріями чи то в суспільній, політичній, чи тим більше в урядовій діяльності.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Теми: Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори